eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Projektor SANYO PLC-ZM5000L

Projektor SANYO PLC-ZM5000L

2010-10-22 00:15

Projektor SANYO PLC-ZM5000L

Projektor SANYO PLC-ZM5000L © fot. mat. prasowe

SANYO Sales & Marketing Europe zapowiada wprowadzenie na polski rynek w listopadzie 2010 roku projektora W-UXGA PLC-ZM5000L do zastosowań u najbardziej wymagających użytkowników do szeroko pojętych zastosowań biznesowych i edukacyjnych.

Przeczytaj także: Projektor SANYO PLV-HF15000L

fot. mat. prasowe

Projektor SANYO PLC-ZM5000L

Projektor SANYO PLC-ZM5000L


Dwukrotnie zwiększając rozdzielczość, SANYO zamierza poszerzyć zakres zastosowań i grupę odbiorców tego typu projektorów szczególnie w profesjonalnych zastosowaniach reklamowych i informacyjnych (ang. digital signage). Duża jasność, 5.000 ANSI lumenów, wysoki kontrast 2.000:1 rozdzielczość 1920 x 1200 i nieorganiczne panele 3LCD zapewniają uzyskanie wyraźnego, wiernego kolorystycznie i dobrze nasyconego obrazu ze szczegółami widocznymi w najciemniejszych partiach obrazu nawet przy dużym oświetleniu zewnętrznym.

Korekcja geometrii obrazu i 5 wymiennych obiektywów

Projektor PLC-WM5000L ma zdalnie sterowane, elektryczne silniczki umożliwiające precyzyjną regulację położenia obiektywu w pionie i poziomie (Lens Shift), eliminując w ten sposób zniekształcenia trapezowe. Dodatkowo projektor posiada funkcję Corner Keystone Correction umożliwiającą dodatkową korektę zniekształceń dla każdego narożnika obrazu oddzielnie. To umożliwia uzyskanie prawidłowej geometrii obrazu nie tylko, gdy projektor jest pochylony w stosunku do ekranu w pionie, ale i w poziomie. Projektor ma zdalnie sterowane silniczki elektryczne do nastawiania ostrości i zmiany ogniskowej obiektywu (ZOOM).

Dalszą swobodę projekcji w różnych warunkach umożliwia 5 różnych, wymiennych obiektywów z uchwytem bagnetowym, pozwalającym na szybką wymianę obiektywu.

Obraz w obrazie i obraz obok obrazu

Funkcje obraz w obrazie (PIP) i obraz obok obrazu (PBP) umożliwiają jednoczesną projekcję obrazów z dwóch źródeł. Użytkownik może uatrakcyjnić prezentację i wybrać czy obrazy są obok siebie czy jeden wyświetlany jest w oknie, na tle drugiego.

Mechaniczna przesłona obiektywu umożliwia błyskawiczne, pełne zaciemnienie ekranu przy krótkich przerwach w projekcji, przewidzianych w scenariuszu imprezy. Jest trudne do przecenienia w zastosowaniach teatralnych czy estradowych gdy konieczne jest szybkie wyłączenie, a później wznowienie projekcji.

Automatyczna wymiana filtrów i zarządzanie przez sieć

Projektor wyposażony jest w AMF (Active Maintenance Filter) – system automatycznej wymiany filtrów opracowany przez SANYO. System AMF składa się z kasety zawierającej 10 filtrów powietrza i wbudowanych czujników, które wykrywają niedrożność filtra i w razie potrzeby automatycznie zastępują stary filtr nowym. Po wykorzystaniu wszystkich 10 filtrów wymienia się całą kasetę – nie są potrzebne do tego żadne narzędzia. Dzięki takiemu rozwiązaniu projektor pracuje bez obsługowo nawet przez 13.000 godzin – co jest szczególnie ważne w przypadku instalacji sufitowych. Rozwiązanie to podnosi niezawodność urządzenia i obniża koszty jego utrzymania i serwisowania.

Projektor może być zdalnie monitorowany i zarządzany przez firmową sieć LAN i przez Internet. Dzięki temu, osoba nadzorująca pracę projektorów w firmie czy na uczelni może szybciej zauważyć i usunąć np. przegrzanie czy awarię lampy lub brak sygnału wizyjnego.

Projektor dostępny będzie w Polsce od listopada 2010 roku. Gwarancja: 3 lata na projektor, na lampę 1 rok (max 1.000 godzin). Sugerowana cena netto projektora wynosi 22.999 zł (+VAT).

Przeczytaj także: Projektor Sanyo PLC-WK2500 Projektor Sanyo PLC-WK2500

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: