eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › F-Secure Internet Security 2010

F-Secure Internet Security 2010

2009-09-08 11:06

F-Secure Internet Security 2010

© fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

F-Secure, producent rozwiązań do ochrony danych, wprowadził na rynek nową wersję swojego rozwiązania F-Secure Internet Security 2010. Nowa wersja jest wyposażona w funkcję ochrony przeglądania, która sprawdza, czy strony www wyświetlone jako wyniki wyszukiwania są bezpiecznie. Oprogramowanie obsługuje system Windows 7.

Przeczytaj także: F-Secure Internet Security 2008

Przeprowadzone przez firmę F-Secure badania pokazują, że ludzie przywiązują dużą wagę do danych zgromadzonych w komputerach i nie chcieliby ich stracić. Czasami są to cenne z emocjonalnego punktu widzenia zdjęcia, filmy lub wiadomości, w innym przypadku zgromadzona wiedza lub kreatywne projekty zapisane w postaci cyfrowej.

Nowa funkcja ochrony przeglądania sprawdza, czy strony www wyświetlone jako wyniki wyszukiwania są bezpiecznie. Gdy użytkownik szuka konkretnego hasła np. poprzez Google, otrzymuje listę stron. Te bezpieczne są zaznaczone zielonym symbolem, natomiast obok szkodliwych pojawia się czerwony znak X. Oprogramowanie automatycznie blokuje witryny, które rozpowszechniają niebezpieczne aplikacje lub służą do wyłudzania poufnych danych np. dostępu do konta bankowego on line.

Zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych przez F-Secure w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwecji, Finlandii, Włoszech i Stanach Zjednoczonych, tylko jedna czwarta respondentów uważa, że nie jest zagrożona złośliwym oprogramowaniem rozpowszechnianym za pomocą stron www. Ponad 40% użytkowników nie ma takiej pewności. Natomiast najmniej bezpieczni czuli się Polacy (63% uważało, że grożą im wirusy i inne kody dystrybuowane przez witryny), na drugim miejscu znaleźli się Szwedzi z 40% takich odpowiedzi.

Ochrona przeglądania w F-Secure Internet Security 2010 obejmuje też funkcję Exploit Shield, która blokuje ataki wymierzone w luki w zabezpieczeniach przeglądarki. Luki powstają w wyniku braku aktualizacji za pomocą najnowszych 'łat'; lub poprawek udostępnionych przez producenta. Funkcja Exploit Shield chroni przed atakami na luki, które nie zostały jeszcze 'załatane' przez dostawców oprogramowania.

Badania F-Secure pokazują, że 20 % respondentów z Europy i Stanów Zjednoczonych nie wie, czy ich oprogramowanie jest aktualne, a 10% wie, że nie jest. Tymczasem zaledwie 40% respondentów z Polski ma zainstalowane łatki, 30% nie wie czy posiada takie aktualizacje i aż 25% deklaruje brak łatek.

Nowy pakiet F-Secure Internet Security 2010 zawiera funkcję kontroli rodzicielskiej wzmocnioną przez technologię cloud computing, nowy i przyjazny interfejs oraz statystyki zapewniające szybki przegląd historii zabezpieczeń komputera. Rozwiązanie obsługuje Windows 7.

Oprogramowanie F-Secure Internet Security 2010 jest dostępne w internetowym sklepie F-Secure pod adresem F-Secure.pl i w sklepach na terenie całego kraju. Cena w wersji na jedno stanowisko to 169 zł.

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: