eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Trend Micro Mobile Security 2015 z nowymi funkcjami

Trend Micro Mobile Security 2015 z nowymi funkcjami

2014-09-19 15:58

Trend Micro Mobile Security 2015 z nowymi funkcjami

Trend Micro Mobile Security 2015 blokuje malware © tashatuvango - Fotolia.com

Android atakowany jest już przez kilka milionów złośliwych aplikacji – to właśnie ten system w szczególny sposób „polubili” cyberprzestępcy. Dobry program antywirusowy jest koniecznością, jeśli użytkownik nie chce, aby jego prywatne dane czy pliki trafiły w niepowołane ręce. Trend Micro Mobile Security for Android to aplikacja mobilna dla Androida, która zablokuje malware jeszcze przed jego zainstalowaniem, a dodatkowo została wzbogacona w funkcje mające na celu wydłużenie czasu pracy baterii.

Przeczytaj także: Panda Malware Radar

Trend Micro Incorporated rozpoczął sprzedaż najnowszej edycji mobilnego zabezpieczenia Trend Micro Mobile Security dla systemów Android i iOS. W sklepie Google Play dostępnych jest już ponad 1,3 mln aplikacji mobilnych, a liczba złośliwych aplikacji atakujących system Android sięga kilku milionów, przez co ryzyko ściągnięcia niebezpiecznego programu lub ataku zainfekowanymi plikami jest całkiem spore. Dzięki Mobile Security for Android, aplikacja zostanie sprawdzona pod kątem bezpieczeństwa zanim zostanie zainstalowana w pamięci urządzenia.
Wszystkie inne aplikacje wykrywają malware już po jego ściągnięciu z witryny Google Play i zainstalowaniu w pamięci urządzenia, co stwarza możliwość jego uszkodzenia lub zagrożenia bezpieczeństwa prywatnych danych użytkownika” – mówi Khoi Nguyen, head of consumer mobile business w Trend Micro.

fot. tashatuvango - Fotolia.com

Trend Micro Mobile Security 2015 blokuje malware

Trend Micro Mobile Security 2015 zablokuje malware jeszcze przed jego zainstalowaniem.


Zespół Trend Micro wzbogacił aplikację Mobile Security dla Androida o szereg nowych funkcji, które wydłużają czas pracy baterii i pozwalają lepiej zarządzać zasobami pamięci w urządzeniach mobilnych z systemem Android, chroniąc przy tym prywatność użytkowników:
  • Informacja o stanie i optymalizacja pracy baterii – maksymalizuje stan baterii wyłączając wszystkie niepotrzebne procesy w tle oraz pokazuje, ile pozostało energii i ile czasu potrzeba, aby w pełni naładować baterię,
  • Inteligentna funkcja oszczędzania energii – inteligentne zarządzanie i wyłączanie połączenia z siecią, gdy użytkownik z niego nie korzysta, maksymalizuje żywotność baterii,
  • Funkcja Just-a-Phone – wyłącza zużywające dużo energii funkcje, niepotrzebne do komunikacji przy pomocy połączeń głosowych i wiadomości, takie jak interfejsy 3G/4G, WiFi, Bluetooth oraz uruchomione aplikacje, wydłużając czas pracy baterii i zapewniając użytkownikom łączność przez maksymalnie długi czas,
  • Informacja o stanie i optymalizacja ilości dostępnej pamięci – pomaga uwolnić zasoby pamięci i mocy procesora, wyłączając zbędne procesy oraz informuje o ilości i wartości procentowej dostępnej pamięci.

TREND MICRO MOBILE SECURITY 2015
  • Czyszczenie historii – kasuje pliki z historią, chroniąc prywatność użytkownika, oraz informuje o łącznej liczbie takich plików dla każdej aplikacji, pozwalając użytkownikom wybrać te, których chcą się pozbyć i usunąć je jednym dotknięciem palca.

Te nowe funkcje dopełniają zestaw dostępnych wcześniej narzędzi Trend Micro Mobile Security, takich jak na przykład: antywirus, skaner chroniący prywatność (identyfikujący aplikacje, które kradną lub posiadają dostęp do prywatnych danych), ochronę zgubionego urządzenia, skaner ustawień prywatności na Facebooku czy blokowanie niechcianych połączeń i wiadomości.

Do aplikacji Trend Micro Mobile Security dla systemu iOS, dla rodziny urządzeń iPhone, iPad i iPod Touch, dodano nową funkcję Data Usage, która pomaga użytkownikom śledzić i kontrolować poziom wykorzystania i koszt transferu danych. Wiele pakietów usług oferowanych przez operatorów sieci komórkowych zakłada wysokie opłaty za przekroczenie limitu danych lub korzystanie z transferu w sieci roamingowej za granicą. Funkcja Data Usage Monitor w nowej edycji Trend Micro Mobile Security powiadamia użytkownika o tym, że może przekroczyć limit danych, pozwalając zaoszczędzić dostępną pulę i uniknąć dodatkowych kosztów. Poza tym narzędzie generuje także dzienne i miesięczne wykresy przedstawiające transfer w odniesieniu do limitów w trzech różnych kategoriach: sieci komórkowych/3G/4G, sieci Wi-Fi i sieci roamingowej. Nowe narzędzie Mobile Security dla systemu iOS jest dopełnieniem dotychczasowego pełnego zestawu funkcji takich jak SafeSurfing, chroniącej użytkownika przed niebezpiecznymi stronami www, Lost Device Protection, która pozwala zlokalizować zagubione urządzenie, Privacy Scanner dla serwisu Facebook, Security do ochrony antywirusowej i wykrywania jailbreak oraz Backup & Restore dla książki adresowej.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: