eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Fałszywy Flappy Bird kradnie zdjęcia z telefonu

Fałszywy Flappy Bird kradnie zdjęcia z telefonu

2014-09-11 11:54

Fałszywy Flappy Bird kradnie zdjęcia z telefonu

Fałszywy Flappy Bird kradnie zdjęcia z telefonu © fot. mat. prasowe

Odkąd Jennifer Lawrence, Kristen Dunst i Kate Upton znalazły się na językach milionów internautów z powodu ich nagich zdjęć, które wyciekły do Internetu, ponownie rozgorzała dyskusja na temat bezpieczeństwa w sieci. I słusznie. Chociażby z tego powodu, że ci sami hakerzy, którzy zaatakowali gwiazdy postanowili ostatnio rozszerzyć swój zasięg.
Co najmniej jeden haker otwarcie pisał na forum obrazów AnonIB, proponując coś, co nazwał „genialnym pomysłem”:
„Opracowaliśmy klon flappbird. Wysłuchajcie mnie. Ja… zmodyfikowałem…. Aplikacje. Teraz aplikacja potajemnie pobiera wszystkie zdjęcia z telefonu na mój serwer, gdy gra jest uruchomiona.”

Taki system działa nie tylko po to by zdobywać zdjęcia gwiazd. Każdy, kto ma na telefonie fotografie, jest zagrożony, jeżeli zainstalował powyższą aplikację.

Jedyna dobrą wiadomością jest to, że haker pisząc na AnonIB nie chce ryzykować swojego konta deweloperskiego, poprzez udostępnianie podejrzanych zdjęć.
„Problemem jest naruszenie licencji Google Play do publikowania podstępnych aplikacji takich jak ta, odmówiłem ryzykowania mojej licencji programistycznej dzięki takim praktykom. Jednak jestem skłonny do założenia drugiego konta programistycznego w celu rozprowadzenia tej gry. Opłata wynosi 20$ za licencję dla programisty. Jeżeli ktoś chciałaby pomóc mi zapłacić za licencję, będę pisał o uzyskanych zdobyczach w tym wątku. Wstawię odsyłacz do sklepu, który będziecie mogli podać dziewczynom, żeby zainstalowały i raz zagrały, dzięki temu wygracie i spełnicie wasze pragnienia, jeżeli zdjęcia tam będą.”

Co za uroczy facet…. Jego matka jest z niego dumna.

Prawdziwa gra Flappy Bird napisana przez Dong Nguyen, jest jedną z najbardziej popularnych aplikacji w tym roku – jej uzależniająco trudne rozgrywki i retro grafika może doprowadzić zarówno do frustracji, jak i może cię oczarować. Dziesiątki gier naśladujących pierwowzór możemy znaleźć w sklepie Google Play na Androida. Nie wiadomo czy plan hakera został zrealizowany, ale jest pewne, że miałby szanse by zadziałać.

fot. mat. prasowe

Fałszywy Flappy Bird kradnie zdjęcia z telefonu

Fałszywa aplikacja wzorowana jest na jednej z najpopularniejszych gier.


Problemem jest to, że Google nie nadzoruje aplikacji w sklepie tak bardzo jak robi to Apple, jak również fakt, że użytkownicy są zbyt chętni do udzielania zgody na dostęp do wszelkiego rodzaju treści na swoich smartfonach. Właściwie nie zastanawiając się, czy gry rzeczywiście potrzebują takich uprawnień jak np. wysyłanie smsów, czy dostęp do zdjęć.
Nie zapomnij, zawsze bądź czujny i zwracaj szczególną uwagę na uprawnienia, jakich żądają od ciebie aplikacje. Jeżeli nie chcesz udzielić aplikacji dostępu do niektórych swoich zasobów, to nie instaluj jej.

Żeby w łatwy sposób uchronić się przed wyciekami swoich danych w systemach Android możesz użyć ochrony Bitdefender Mobile Security & Antivirus. Specjalnie zaprojektowany ekspert prywatności poinformuje Cię o tym, jakie aplikacje mogą być niebezpieczne i nadużywać twojej prywatności. Podczas instalacji programów ze sklepu Google Play informuje o poziomie bezpieczeństwa i sposobach, w jakich aplikacje będą wykorzystywać Twój telefon.

Zobacz także


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.