eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Novell Teaming 2

Novell Teaming 2

2009-09-22 02:38

Firma Novell udostępniła rozwiązanie Novell Teaming, aplikację wspomagającą pracę zespołową, która dzięki skupieniu w jednym miejscu ludzi, prowadzonych przez nich projektów oraz procesów zachodzących w firmie zapewnia zwiększenie efektywności działania.

Przeczytaj także: Bezpłatne licencje w Novell Teaming

Novell Teaming 2.0 wyposażono w funkcje, takie jak przekazywanie zadań (workflow), kontekstowe pulpity oraz dostosowywane do potrzeb przestrzenie robocze dostępne z poziomu zwykłej przeglądarki internetowej. Novell Teaming zaprojektowano jako dopełnienie narzędzi wykorzystywanych w firmie do prowadzenia komunikacji (np. Novell GroupWise, czy MS Exchange), a jego głównym zadaniem jest wspomaganie powstawania, wdrażania i utrwalania pomysłów, sprzyjając zwiększeniu produktywności.

Zespołowe i osobiste przestrzenie robocze

Za pomocą mechanizmu wyszukiwania Novell Teaming oraz narzędzi komunikacyjnych opartych na Web 2.0, takich jak systemy wiki i blogi, Novell Teaming zapewnia użytkownikom szybki dostęp do zgromadzonego przez firmę doświadczenia i wiedzy. Korzystając z jednolitej, nieprzerwanie dostępnej przestrzeni pracy zespołowej, można tworzyć dokumenty,
współuczestniczyć w tworzeniu treści, współpracować przy redagowaniu i łatwo zagwarantować prawidłowe zarządzanie wieloma wersjami dokumentów. Użytkownicy Novell Teaming mogą również definiować przekazywanie zadań, usprawniając przyjmowanie i opiniowanie wniosków, a także automatyzować procesy związane z projektami. Wszystkie działania indywidualne i zespołowe mogą oni zorganizować sobie w osobistej przestrzeni roboczej, w ramach której dostępny jest skonsolidowany pulpit służący do śledzenia postępu prac i zarządzania projektami oraz pozwalający jednym kliknięciem szybko przełączyć się do dowolnej innej przestrzeni roboczej.

Utrwalanie wiedzy i wykorzystanie pomysłów

Łącząc etykiety danych z mechanizmem wyszukiwania, Novell Teaming umożliwia przedsiębiorstwom utrwalanie i swobodny dostęp do korporacyjnej własności intelektualnej i wszelkich innych zasobów informacyjnych. Dokumenty, wiadomości w postaci elektronicznej, dyskusje i zasoby wiedzy przechowywane są przez Teaming w jednolitej przestrzeni roboczej, wyposażonej w niezbędne mechanizmy bezpieczeństwa i kontroli tożsamości.

Do nowych funkcji Novell Teaming należą:
  • kontekstowy pulpit (Relevance Dashboard) - umożliwia użytkownikom śledzenie istotnych dla nich i ich projektów osób oraz przestrzeni roboczych
  • dostosowane przestrzenie robocze (Branded Workspaces) – pozwalają zespołom dostosowywać do indywidualnych potrzeb swe przestrzenie robocze – bezpieczne i niezawodne miejsca współdzielenia informacji,
  • dostosowane do indywidualnych potrzeb strony domowe zespołów – możliwość tworzenia stron domowych gromadzących w jednym miejscu najważniejsze informacje,
  • mechanizmy przekazywania zadań (workflow) pozwalają użytkownikom sprawdzać historię postępu prac i swobodnie definiować przekazywanie zadań.

Dostępność

Oprogramowanie Novell Teaming 2 jest już dostępne na rynku, również w polskiej wersji językowej. Można je nabyć jako samodzielny produkt do uruchomienia na serwerach z systemem Windows lub Linux, a także w promocyjnych zestawach Novell Open Workgroup Suite.

Novell Teaming 2 jest zintegrowany z systemem pocztowym Novell GroupWise 8, umożliwiając użytkownikom korzystanie z przestrzeni roboczych z poziomu zawartych w GroupWise funkcji poczty elektronicznej, kalendarzy i komunikatorów.

Novell udostępnił wersję startową, tzw. Novell Teaming 2 Starter Pack, zawierającą bezpłatne licencje dla 20 użytkowników. Licencje te nie są ograniczone czasowo i można je wykorzystać w środowisku produkcyjnym.

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: