eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Kaspersky Internet Security 2010 i Kaspersky Anti-Virus 2010

Kaspersky Internet Security 2010 i Kaspersky Anti-Virus 2010

2009-09-07 08:15

Kaspersky Internet Security 2010 i Kaspersky Anti-Virus 2010

© fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, zaprezentował polską wersję językową programów Kaspersky Internet Security 2010 oraz Kaspersky Anti-Virus 2010 przeznaczonych do ochrony użytkowników domowych i małych biur.

Przeczytaj także: Kaspersky Internet Security i Anti-Virus 2009

Jeszcze kilka lat temu większość szkodliwych programów stanowiły wirusy zakłócające pracę komputerów PC, a do zapewnienia ochrony wystarczyło zainstalować prostą aplikację antywirusową. Teraz jest zupełnie inaczej. Liczba cyberprzestępstw rośnie w zastraszającym tempie, a szkodliwe oprogramowanie służy do kradzieży naszych pieniędzy.

Kaspersky Internet Security 2010 został zaprojektowany z myślą o walce z wszelkimi formami cyberprzestępczości, a nie tylko ze szkodliwym oprogramowaniem. Ponadto program zawiera mechanizmy pozwalające na poprawienie wydajności ochrony.

Do najważniejszych nowości oraz udoskonaleń wprowadzonych w generacji 2010 należą:
  • Bezpieczne uruchamianie: system pozwala na przetestowanie nowego oprogramowania poprzez zainstalowanie i uruchomienie go w odizolowanym, bezpiecznym środowisku wirtualnym (sandbox). Program pozwala uruchomić dowolną liczbę aplikacji w Bezpiecznej strefie.
  • Kaspersky Security Network / Urgent Detection System: Kaspersky Security Network to podejście do zwalczania nowych zagrożeń oparte na współudziale użytkowników rozwiązań Kaspersky Lab. Na komputerach użytkowników, którzy zgodzą się na uczestnictwo w tym systemie, Kaspersky Internet Security 2010 będzie gromadził informacje o bezpiecznych oraz niebezpiecznych programach. Na tej podstawie tworzone będą rozbudowane białe i czarne listy. Jeżeli Kaspersky Internet Security 2010 zidentyfikuje oprogramowanie, które zachowuje się w sposób podejrzany, odpowiednie informacje zostaną przesłane do Kaspersky Lab, gdzie analitycy dokonają inspekcji i dodadzą wpisy do systemu Urgent Detection System, zapewniając w ten sposób ochronę w czasie rzeczywistym wszystkim użytkownikom. W ramach systemu Kaspersky Security Network powstaje baza danych 'w chmurze”', która poprawia jakość ochrony przed nowymi zagrożeniami i zapobiega epidemiom.
  • URL Advisor: Moduł oznaczający kolorami odsyłacze do stron WWW, dzięki czemu użytkownik wie, czy dana witryna jest bezpieczna, podejrzana, czy też stanowi zagrożenie. Użytkownik może otworzyć witrynę niezależnie od klasyfikacji, jednak eksperci z Kaspersky Lab zalecają odwiedzanie podejrzanych stron WWW przy użyciu Bezpiecznego uruchamiania.
  • Nowy interfejs: Dostępne są wszystkie funkcje pozwalające na dostosowanie ochrony do własnych potrzeb, jednak interfejs wyraźnie oddziela te zaawansowane możliwości od podstawowych parametrów.

Ponadto, Kaspersky Internet Security 2010 został wyposażony w analizator behawioralny, który identyfikuje więcej klas zagrożeń niż w poprzedniej wersji.

 

1 2

następna

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: