eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Google Insights for Search po polsku

Google Insights for Search po polsku

2009-08-19 00:06

Google Insights for Search po polsku

Google Insights for Search w j. polskim © fot. mat. prasowe

Firma Google wprowadziła 18 sierpnia 2009 r. polską wersję językową usługi Statystyki wyszukiwarki Google (Insights for Search). Statystyki wyszukiwarki to bezpłatne narzędzie do śledzenia trendów w Internecie, między innymi w odniesieniu geograficznym i czasowym.

Przeczytaj także: Statystyki stron www z Google Analytics

Statystyki wyszukiwarki dostarczają bieżące dane związane z dowolnymi segmentami gospodarki, pozwalając użytkownikom na zapoznanie się z aktualnymi trendami wśród internautów. Narzędzie umożliwia porównywanie popularności poszczególnych haseł i sprawdzanie najczęściej wyszukiwanych zagadnień w różnych kategoriach.

Oprócz dostępności Statystyk wyszukiwarki Google w języku polskim, usługę wyposażono w nowe funkcje, między innymi możliwość przeprowadzenia prognozy dla niektórych zapytań i przyszłych trendów wyszukiwania. Prognoza tworzona jest na podstawie odnotowanych w przeszłości tendencji i powtarzających się zależności. Google wprowadził także nowe opcje wizualizacji wyników uzyskanych w Statystykach wyszukiwarki.

fot. mat. prasowe

Google Insights for Search w j. polskim

Google Insights for Search w j. polskim

Używając Insights for Search można:
  • obejrzeć animowaną mapę — zobaczyć, jak zainteresowanie danym tematem zmieniało się w czasie,
  • osadzić wykresy porównawcze na własnej witrynie,
  • badać trendy wyszukiwania zmieniające się w czasie — zobaczyć, jak wzrasta i spada zainteresowanie użytkowników danym terminem, porównywać popularność terminów w czasie,
  • poznać zainteresowania regionalne — zobaczyć, które kraje czy regiony są najbardziej zainteresowane danymi zagadnieniami,
  • poznać wyszukiwania pokrewne,
  • zawężać wyszukiwania według kategorii — obejrzeć najpopularniejsze wyszukiwania w wybranej kategorii, na przykład zyskujące na popularności wyszukiwania w kategorii „sławni” albo popularne wyszukiwania w kategorii „marki samochodów”. Można podać datę, region lub temat, aby uzyskać bardziej szczegółowe wyniki.
Przeczytaj także: Statystyki strony od Google Statystyki strony od Google

Przeczytaj także

Wirus w CodeGear Delphi

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: