eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Novell PlateSpin Forge 2.5

Novell PlateSpin Forge 2.5

2009-08-17 13:54

Firma Novell poinformowała o dostępności PlateSpin Forge 2.5, nowej wersji rozwiązania do ochrony i przywracania sprawności systemów po awariach. PlateSpin Forge wykorzystuje w tym celu wirtualizację.

Przeczytaj także: Darmowy NOWS SBE Starter Pack

PlateSpin Forge 2.5 umożliwia tworzenie kopii zapasowych i przywracanie sprawności serwerów fizycznych i wirtualnych. Pozwala to w razie przestoju lub awarii wznowić działanie chronionych obciążeń, między innymi z możliwością przeniesienia ich wprost na urządzenie PlateSpin Forge (failover). Chronione obciążenia serwerów można później przenieść z powrotem do środowiska produkcyjnego, na naprawiony lub nowy serwer, bez względu na jego markę i model.

PlateSpin Forge wykorzystuje technologię Server Sync, która pozwala ograniczyć replikację wyłącznie do zmian różniących aktywne obciążenie od jego kopii. PlateSpin Forge 2.5 wyposażono w protokół transferów blokowych, zwiększający replikację. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod opartych na przesyłaniu całych plików, mechanizm transferów blokowych umożliwia replikację jedynie zmienionych bloków danych na poziomie dysków, co znacznie zmniejsza ilość przesyłanych danych.

Do cech PlateSpin Forge 2.5 należą:
  • obsługa wielu użytkowników
  • działanie funkcji Server Sync w trybie virtual-to-physical
  • możliwość obsługi procesów replikacji trwających ponad 24 godziny
  • usprawniony interfejs użytkownika – pozwala korzystać z funkcji failover, failback oraz dokonywanie zmian chronionych obciążeń z poziomu interfejsu PlateSpin Forge
  • przenośność – PlateSpin Forge umożliwia kontynuowanie zawartych kontraktów na ochronę obciążeń po przeniesieniu urządzenia Forge do innej sieci
  • zgodność – obsługa różnorodnych środowisk, także wyposażonych w najnowsze systemy Windows Server 2008 i Windows Vista.
PlateSpin Forge 2.5 jest dostępny na rynku od sierpnia 2009 r.

Przeczytaj także: Novell przejmuje SiteScape Novell przejmuje SiteScape

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Mac OS X 10.6 Snow Leopard

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: