eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Mac OS X 10.6 Snow Leopard

Mac OS X 10.6 Snow Leopard

2009-08-31 08:30

iSource, dystrybutor produktów firmy Apple w Polsce, zaprezentował najnowszą wersję systemu operacyjnego Apple - Mac OS X 10.6 Snow Leopard. Produkt pojawił się zarówno w Polsce, jak i w krajach Europy Zachodniej, Ameryki Północnej i w Japonii.

Przeczytaj także: Mac OS X Leopard od Apple już dostępny

Pakiet Leopard pojawił się w sieci Apple Premium Reseller oraz w punktach Media Markt. W Polsce ceny aktualizacji systemu Mac OS X 10.5 Leopard (licencja pojedyncza) kształtują się na poziomie 129 zł, a Snow Leopard Family Pack (licencja rodzinna, obejmująca pięć stanowisk) wynosi 199 zł.

Zaktualizowano także produkty dla osób, które nabyły Maka po 8 czerwca 2009 roku. W tym przypadku kosztują one 9,95 USD (kwota pokrywa cenę produktu oraz koszty manipulacyjne i koszty dostawy). Natomiast każdy, kto jeszcze w lipcu 2009 dokonał zakupu pudełkowej wersji systemu Mac OS X 10.5 Leopard, otrzyma bezpłatny upgrade do wersji Mac OS X 10.6 Snow Leopard.

W skład pakietu Mac Box Set, przeznaczonego dla użytkowników Mac OS X 10.4 Tiger, wchodzi Mac OS X 10.6 Snow Leopard, iLife 09 (zawierająca iPhoto, iMovie, GarageBand, iWeb i iDVD) oraz iWork 09, czyli pakiet programów użytkowych Apple do domu i do biura (obejmujący aktualne wersje programów Pages, Numbers i Keynote). W przypadku licencji pojedynczej kosztuje 699 zł, zaś koszt licencji rodzinnej wynosi 949 zł.

System oferuje 64-bitowa kompatybilność (ponad 90% aplikacji wchodzących w skład systemu to aplikacje 64-bitowe), pozwalającą na poprawienie wydajności oraz stabilności, ale także poprawiającą odporność na ataki hakerów i złośliwego oprogramowania.

Technologia Grand Central Dispatch, pomaga programistom na wykorzystanie mocy obliczeniowej systemów wielordzeniowych, dzięki którym aplikacje lepiej wykorzystują potencjał nowych procesorów. Technologia OpenCL, pozwala wykorzystać procesory graficzne do innych zastosowań, a nie tylko do wyświetlania grafiki. Dzięki tej opcji poprawia się wydajności komputerów z systemem OSX.

System operacyjn Mac OS X 10.6 Snow Leopard jest zintegrowany z obsługą Microsoft Exchange oraz to, że zaoszczędza ponad 7 GB miejsca na dysku po aktualizacji starej wersji systemu.

Pełna lista zmian w nowym systemie dostępna jest na stronie

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Gadu-Gadu w nowej wersji

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: