eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Nowe Maki już w sklepach

Nowe Maki już w sklepach

2003-08-20 12:13

Nowe Maki już w sklepach

© fot. mat. prasowe

Od poniedziałku Apple rozsyła do sklepów komputery Power Mac G5 - na razie tylko w konfiguracjach jednoprocesorowych.

Przeczytaj także: Power Mac G5 już w czerwcu?

fot. mat. prasowe

Power Maki z procesorami 1,6GHz oraz 1,8GHz trafiają już do użytkowników, którzy złożyli zamówienia w Apple i u partnerów handlowych firmy. Od pierwszej, czerwcowej prezentacji nowych "jabłuszek", takie zamówienia złożyło 100 tys. osób. Przedstawiciele Apple zapewniają, że najszybsza z nowości - dwuprocesorowy Power Mac G5 z układami 2GHz - trafi do sprzedaży jeszcze w sierpniu.

Komputery z procesorami G5 mają ożywić słabszą już od dłuższego czasu sprzedaż Power Maków – w ostatnim kwartale nabywców znalazło tylko 156 tys. sztuk tych urządzeń. Dla porównania: rok wcześniej było to 211 tys. sztuk, a w rekordowym pierwszym kwartale roku 1999 Apple sprzedało ponad 400 tys. sztuk komputerów tej linii. A Power Mac to dla Apple jeden z najważniejszych produktów w katalogu – firma stosuje w ich wypadku najwyższe marże, poza tym z komputerów tych korzystają kluczowi dla producenta odbiorcy: profesjonalni graficy i muzycy.

W najbliższym czasie firma nie zamierza wycofywać ze sprzedaży komputerów Power Mac G4, które są zdecydowanie tańsze od swoich następców.

oprac. : 4Press

Więcej na ten temat: mac, maki, apple
Kolorowa płyta główna

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: