eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Oprogramowanie sieciowe Novell dla MSP

Oprogramowanie sieciowe Novell dla MSP

2007-10-17 01:25

Oprogramowanie sieciowe Novell dla MSP

Novell Open Workgroup Suite Small Business Edition © fot. mat. prasowe

Firma Novell wprowadziła do sprzedaży Novell Open Workgroup Suite Small Business Edition. Oparty na Linuksie zestaw oprogramowania do organizacji środowiska IT w małej i średniej firmie jest dostępny w polskiej wersji językowej i obejmuje komponenty dla serwerów i desktopów pracujących na systemach Linux i Windows.

Przeczytaj także: Darmowy NOWS SBE Starter Pack

fot. mat. prasowe

Novell Open Workgroup Suite Small Business Edition

Novell Open Workgroup Suite Small Business Edition

Novell Open Workgroup Suite Small Business Edition opiera się na platformie SUSE Linux Enterprise i zawiera sieć Novell Open Enterprise Server umożliwiającą zarządzanie danymi, pamięcią masową, tożsamością użytkowników i kontrolą dostępu oraz łączenie w klastry i przełączanie awaryjne.

Nowe oprogramowanie posiada również rozwiązanie Novell GroupWise do obsługi poczty elektronicznej i kalendarza, system SUSE Linux Enterprise Desktop, a także pakiet aplikacji biurowych OpenOffice.org dla systemów Windows i Linux.

Novell Open Workgroup Suite Small Business Edition posiada, zawarty w pakiecie, serwer SUSE Linux Enterprise, który może funkcjonować jako serwer aplikacji, obsługiwać strony internetowe, bazy danych (Oracle, IBM DB2, Sybase, MySQL, PostgreSQL itd.) i inne usługi do zarządzania firmą.

W skład Novell Open Workgroup Suite Small Business Edition wchodzą takie aplikacje open source skonfigurowane fabrycznie, jak:
  • HylaFAX - system obsługi faksów,
  • MailScanner - antyspamowy filtr poczty elektronicznej,
  • ClamAV- program antywirusowy skanujący pocztę elektroniczną,
  • iptables - zabezpieczenie przed nieautoryzowanym dostępem (firewall),
  • OpenVPN - system prywatnej sieci wirtualnej VPN (Virtual Private Network) posługującej się kanałem transmisji SSL (Secure Socket Layers),
  • OpenVNC - program służący do zdalnego monitorowania i zarządzania komputerami użytkowników sieci,
  • zestaw narzędzi do budowy helpdesku.
Novell Open Workgroup Suite Small Business Edition wyposażono w narzędzia do instalacji i konfiguracji, a całość oprogramowania została umieszczona na jednej płycie DVD. Pakiet zawiera ponadto narzędzia do zdalnego monitorowania środowiska IT oraz świadczenia pomocy użytkownikom (help desk) przez Internet i przeglądarkę internetową.

Novell Open Workgroup Suite Small Business Edition jest dostępny w cenie 329 euro za pakiet dla 5 użytkowników i pozwala na uruchomienie do 5 serwerów. Pakiet może obsłużyć do 200 użytkowników. Cena obejmuje 30-dniową pomoc techniczną związaną z instalacją oprogramowania.

Przeczytaj także: Novell PlateSpin Forge 2.5 Novell PlateSpin Forge 2.5

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: