eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Novell Filr do współdzielenia plików

Novell Filr do współdzielenia plików

2013-05-06 13:32

Novell Filr do współdzielenia plików

Novell Filr do współdzielenia plików © Fotowerk - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Firma Novell udostępniła na rynku Novell Filr, nowatorskie rozwiązanie do współdzielenia plików. Dzięki niemu użytkownicy mają zapewniony bezproblemowy dostęp do wykorzystywanych w pracy plików z dowolnego miejsca i za pomocą dowolnego urządzenia, a informatycy zagwarantowaną pełną kontrolę nad wszystkimi współdzielonymi plikami.

Przeczytaj także: Bitdefender GravityZone

Novell Filr jest efektem wieloletnich prac i doświadczeń Novella, będącego pionierem sieciowych usług plikowych i druku. W przeciwieństwie do chmurowych rozwiązań do współdzielenia plików, takich jak Dropbox, Skydrive czy Google Drive, oprogramowanie Novell Filr zostało stworzone specjalnie dla użytkowników korporacyjnych.

Novell Filr wykorzystuje istniejącą, własną infrastrukturę informatyczną przedsiębiorstwa, dlatego odpadają problemy związane z zarządzaniem usługami IT u innych dostawców, przebudowywaniem mechanizmów kontroli dostępu czy sankcjonowaniem użytkowania niecertyfikowanych aplikacji do współdzielenia plików. Dzięki integracji z posiadanymi już przez użytkowników systemami plików, Novell Filr w istocie umożliwia mobilny dostęp do utworzonych wcześniej plików bez zmiany miejsca ich dotychczasowego przechowywania. W ten sposób unika się zagrożeń dla bezpieczeństwa bądź problemów z naruszeniem przepisów, które pojawiają się w przypadku składowania plików w chmurze kontrolowanej przez zewnętrznego dostawcę.

fot. mat. prasowe

Novell Filr

Novell Filr pomaga firmom zwiększać wydajność pracy użytkowników, którzy otrzymują dostęp do danych w dowolnym czasie i miejscu z zachowaniem istniejących polityk i procedur bezpiecznego współdzielenia plików


Według raportu opublikowanego ostatnio przez firmę analityczną Gartner, możliwość synchronizacji i współdzielenia plików ma kluczowe znaczenie dla firm zatrudniających pracowników mobilnych, które starają się nadążyć za współczesnymi trendami w rodzaju BYOD (Bring Your Own Device). „Spodziewamy się, że informatycy będą musieli podołać rosnącemu zapotrzebowaniu na takie możliwości przy zwiększonym nacisku na bezpieczeństwo ze strony firm objętych regulacjami prawnymi lub po prostu świadomych potencjalnych zagrożeń” – mówią analitycy firmy Gartner, Monica Basso i Jeffrey Mann (źródło: Gartner, „Marketscope for Enterprise File Synchronization and Sharing”, Monica Basso i Jeffrey Mann, 12 lutego 2013 r.).

fot. Fotowerk - Fotolia.com

Novell Filr do współdzielenia plików

Powszechność korzystania z urządzeń mobilnych stworzyła palącą potrzebę zarządzania nie tylko tymi urządzeniami, ale i wykorzystywanymi przez nie danymi. Użytkownicy chcą mobilnego dostępu do plików, możliwości ich współdzielenia i wykorzystania w pracy zespołowej.


Powszechność korzystania z urządzeń mobilnych stworzyła palącą potrzebę zarządzania nie tylko tymi urządzeniami, ale i wykorzystywanymi przez nie danymi. Użytkownicy chcą mobilnego dostępu do plików, możliwości ich współdzielenia i wykorzystania w pracy zespołowej. Novell Filr udostępnia wszystkie te możliwości, pozwala przy tym przechowywać pliki na własnym serwerze firmy, z określonymi wcześniej politykami i prawami dostępu, przydziałami przestrzeni dyskowej, z wykorzystaniem dotychczasowych systemów obsługi kopii zapasowych, firewalli i scenariuszy przywracania sprawności po awariach.

Novell Filr pomaga firmom zwiększać wydajność pracy użytkowników, którzy otrzymują dostęp do danych w dowolnym czasie i miejscu z zachowaniem istniejących polityk i procedur bezpiecznego współdzielenia plików.

Najważniejsze cechy Novell Filr obejmują:
  • Wykorzystanie własnej infrastruktury IT: Dzięki Novell Filr nie trzeba rezygnować z posiadanej infrastruktury, dzięki czemu pliki są dalej przechowywane w bezpiecznym miejscu, z zachowaniem ustalonych polityk i procedur bezpieczeństwa. Z kolei użytkownicy mobilni otrzymują dostęp do swoich plików z praktycznie dowolnego urządzenia z systemami Windows, Mac, iOS, Android czy BlackBerry.
  • Natychmiastowy dostęp do plików: Novell Filr wykorzystuje istniejące polityki i procedury, zapewniając natychmiastowy dostęp do znajdujących się w firmowej sieci plików i folderów.
  • Integracja z wieloma platformami do zarządzania tożsamością, w tym NetIQ eDirectory i Microsoft Active Directory.
  • Bezpieczne współdzielenie plików wewnątrz organizacji i na zewnątrz firmy: Choć współdzielenie plików możliwe jest wewnątrz i na zewnątrz firmy, pozostają one wciąż na firmowych serwerach, co eliminuje konieczność ich przenoszenia lub duplikowania.
  • Globalne wyszukiwanie: Mechanizmy wyszukiwania obejmują całość systemów firmy i wyświetlają rezultaty zgodnie z prawami dostępu użytkownika do plików.
  • Dostęp offline: Użytkownicy mają dostęp do plików z dowolnego miejsca, w dowolnej chwili i za pomocą dowolnego urządzenia – podłączonego lub nie – ale synchronizacja zmian następuje w chwili połączenia.
  • Praca zespołowa: Novell Filr daje użytkownikom możliwość dołączania do plików komentarzy i jednoczesnej pracy na tym samym dokumencie przy zachowaniu bezpieczeństwa danych.

Oprogramowanie Novell Filr będzie dostarczane na rynek przez partnerów handlowych Novella, dla których stanowi okazję do rozszerzenia własnej oferty nowej klasy rozwiązanie: – „Tym, co wyróżnia Novell Filr na tle konkurencyjnych rozwiązań jest przechowywanie plików w wewnętrznej sieci klientów, co czyni zeń naprawdę bezpieczne rozwiązanie klasy korporacyjnej” – mówi Jacques Sauve, prezes Adaris Technologies. – „Już sam aspekt bezpieczeństwa wzbudził duże zainteresowanie naszych klientów, jednak oferowana przez Filr możliwość zdalnego dostępu do dowolnych plików i folderów w sieci jest dla mobilnych pracowników wyjątkową zaletą. Dzięki synchronizacji dowolnych folderów sieciowych z lokalnym dyskiem za pomocą oprogramowania klient Novell Filr na desktopy, można również pracować przy braku połączenia sieciowego. Podsumowując, Novell Filr daje użytkownikom nową jakość dostępu do wspólnych zasobów sieciowych i zwiększa produktywność pracy w biurze i poza nim.”

Dostępność

Novell Filr jest dostępny na rynku od 30 kwietnia 2013 r. Produkt jest licencjonowany na użytkownika, który może korzystać z dowolnej ilości urządzeń.

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: