eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Monitor Eizo FlexScan EV2411W

Monitor Eizo FlexScan EV2411W

2008-10-20 13:43

Monitor Eizo FlexScan EV2411W

EIZO FlexScan EV2411W © fot. mat. prasowe

Firma Eizo wprowadziła do swojej oferty pierwszy model z nowej serii FlexScan EcoView - EV2411W. Nowy model został wyposażony m.in. w oprogramowanie Eizo EcoView Net, które umożliwia administratorom kontrolę nad monitorami w sieci.

Przeczytaj także: Nowe monitory EIZO FlexScan

fot. mat. prasowe

EIZO FlexScan EV2411W

EIZO FlexScan EV2411W

FlexScan EV2411W stosuje podświetlenie matrycy w oparciu o diody LED. W porównaniu do technologii CCFL (cold cathode fluorescent lamp – lampa z zimną katodą), diody nie zawierają rtęci i pobierają mniej energii. Dzięki temu przy jasności ustawionej na 100% urządzenie pobiera 33W. Dodatkowo, po aktywowaniu funkcji Auto EcoView, średni pobór mocy spada do 19W. Funkcja ta wykorzystując umieszczony na przedniej części obudowy czujnik dostosowuje jasność do panujących warunków oświetleniowych.

Monitor FlexScan EV2411W nie pobiera prądu, gdy zostanie wyłączony oraz posiada funkcję EcoView Index wyświetlającą na ekranie poziom oszczędzanej w danym momencie energii. Poza tym nowy model został wyposażony w stopki z szerokim zakresem regulacji oraz aplikację Eizo EyeCare, wymuszającą przerwy w pracy podczas pracy z monitorem.

EV2411W posiada oprogramowanie Eizo EcoView Net. Aplikacja daje administratorowi możliwość scentralizowanej kontroli nad ustawieniami odnoszącymi się do poboru mocy wszystkich znajdujących się w sieci monitorów. Możliwe jest ustawienie jasności, włączenie/wyłączenie monitora, włączenie/wyłączenie opcji Auto EcoView oraz zdalne i lokalne określanie czasu pracy urządzenia. EcoView Net jest kompatybilne z systemem operacyjnym Windows Vista.

Monitory zostały objęte 5-letnią gwarancją realizowaną w trybie door-to-door i są dostępne w sprzedaży od listopada 2008 r.

Krótka specyfikacja techniczna:
  • rozdzielczość naturalna 1920 x 1200, jasność 300 cd/m2, kontrast 1000:1
  • wejście cyfrowe DVI-D i analogowe D-Sub
  • kompensacja obniżenia jakości obrazu, która może wystąpić przy wykorzystaniu splitera lub przy podłączeniu monitora za pomocą długiego kabla sygnałowego
  • fabryczna korekcja krzywej gamma minimalizująca rozbieżności kolorystyczne pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami tego samego modelu
  • wbudowane głośniki o mocy 0,5 W.
Przeczytaj także: Monitor EIZO FlexScan EV2333W Monitor EIZO FlexScan EV2333W

oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: