eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Monitor EIZO FlexScan EV2333W

Monitor EIZO FlexScan EV2333W

2009-07-09 10:37

Monitor EIZO FlexScan EV2333W

EIZO FlexScan EV2333W © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Firma Eizo wprowadziła do linii EcoView nowy model monitora, przeznaczony do środowisk biznesowych. FlexScan EV2333W to 23-calowy wyświetlacz o proporcjach ekranu 16:9 i naturalnej rozdzielczości 1920 × 1080. To pierwszy model z serii FlexScan, który posiada złącze DisplayPort.

Przeczytaj także: Monitor EIZO FlexScan EV2333W

fot. mat. prasowe

EIZO FlexScan EV2333W

EIZO FlexScan EV2333W

FlexScan EV2333W z panelem wykonanym w technologii VA ma jasność 300 cd/m2, kontrast 3000:1 i kąty widzenia 178° w poziomie i pionie. Aby zapewnić przetwarzanie materiałów takich, jak wyświetlane w czasie rzeczywistym informacje w instytucjach finansowych lub klipy video bez smużenia, zastosowano w nim układ overdrive, którego zadaniem jest zredukowanie czasu reakcji do 7 ms (szarość-do-szarości). Dzięki złączu DisplayPort możliwa jest transmisja cyfrowego sygnału audio i video poprzez pojedynczy, szerokopasmowy kabel na dystansie do 15 m, bez degradacji sygnału.

fot. mat. prasowe

EIZO FlexScan EV2333W

EIZO FlexScan EV2333W

Nowy model FlexScan spełnia normy ekologiczne, zarówno pod względem poboru energii, możliwości recyclingu opakowania i samego produktu, jak również procesu produkcyjnego. Monitor otrzymał odznakę EPEAT Gold oraz certyfikat TCO Displays 5.0. Ponadto FlexScan posiada szereg funkcji. Jedną z nich jest EcoView Sense, narzędzie ze zintegrowanym czujnikiem ruchu, którego zadaniem jest przełączanie monitora w tryb czuwania, kiedy czujnik nie wykryje obecności użytkownika przez 70 sekund, a po jego powrocie automatyczne włączanie go. Funkcja EcoView Sense rozróżnia obiekty ruchome od nieruchomych, więc wykrycie w zasięgu czujnika np. oparcia krzesła nie przeszkodzi mu w przełączeniu urządzenia w tryb oszczędności energii.

FlexScan EV2333W został wyposażony także w czujnik Auto EcoView, który mierzy poziom oświetlenia w otoczeniu i na tej podstawie dostosowuje odpowiedni poziom jasności ekranu. Przy maksymalnej jasności monitor pobiera 41W, natomiast po włączeniu funkcji Auto EcoView zużycie energii spada do 25W. Dodatkowo nowy model stosuje narzędzie w postaci umieszczonego bezpośrednio na ekranie wyświetlacza, ilustrującego poziom zużycia energii w powiązaniu z jasnością, o nazwie EcoView Index. Monitor po wyłączeniu z zastosowaniem głównego wyłącznika nie pobiera w ogóle prądu.

EIZO FlexScan EV2333W stosuje również oprogramowanie EIZO EcoView NET. Jest to aplikacja, która oferuje administratorowi narzędzia umożliwiające scentralizowaną kontrolę nad poborem energii i analogicznymi ustawieniami monitorów wpiętych do sieci. Ponadto monitor dostępny jest z dwoma rodzajami stopek - FlexStand lub TriStand. Obydwie stopki umożliwiają regulację w osi poziomej i pionowej, jak również zmianę wysokości położenia ekranu. FlexStand ma dodatkowo możliwość obrotu panelu do pozycji portretowej i zakres regulacji wysokości sięgający 225 mm. Dodatkowo, zastosowano w nim rozwiązanie umożliwiające odłączenie panelu od podstawki.

Monitor FlexScan EV2333W został wyposażony w funkcję Fine Contrast, z 5 różnymi trybami wyświetlania obrazu: Text do aplikacji biurowych, Movie do oglądania filmów, Picture do grafiki, sRGB do przeglądania stron internetowych oraz Custom umożliwiający ustawienie indywidualnych parametrów przez użytkownika. Pozostałe cechy nowego modelu to:
  • wejście analogowe D-Sub i cyfrowe DVI-D
  • wbudowane głośniki
  • zgodność z wewnętrznymi standardami ekologicznymi EIZO – EIZO Eco Products 2009
  • 5-letnia gwarancja na wszystkie elementy monitora realizowana w systemie door-to-door.
EIZO FlexScan EV2333W jest dostępny od lipca 2009 r.

Przeczytaj także: Monitor EIZO FORIS FX2431 Monitor EIZO FORIS FX2431

oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: EIZO, monitory LCD, LCD, EIZO FlexScan EV2333W

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: