eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Monitor EIZO FORIS FX2431

Monitor EIZO FORIS FX2431

2009-07-04 00:16

Monitor EIZO FORIS FX2431

EIZO FORIS FX2431 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Firma EIZO rozszerzyła gamę swoich produktów o linię monitorów do domowej rozrywki z serii FORIS. Pierwszy model z tej rodziny, który pojawi się a polskim rynku to FX2431. Monitor umożliwia wyświetlanie obrazu HD o rozdzielczości 1080/24p.

Przeczytaj także: Monitory EIZO EV2303W i EV2023W

fot. mat. prasowe

EIZO FORIS FX2431

EIZO FORIS FX2431

24,1” FORIS FX2431 posiada dwa wejścia HDMI, do których można podłączyć takie urządzenia, jak odtwarzacz Blu-Ray, konsole do gier nowej generacji czy komputer. Ponadto, monitor ma wejścia Composite, component i S-Video, obsługujące sygnał z urządzeń audio-video takich, jak odtwarzacze DVD, tunery satelitarne czy konsole PlayStation Portable. Możliwe jest jednoczesne podłączenie go do czterech komputerów PC wykorzystując wejścia DVI-D i D-Sub oraz HDMI. Funkcja Auto USB Selection, umożliwia korzystanie z jednej klawiatury i myszy do obsługi dwóch komputerów podłączonych poprzez porty upsteam USB.

fot. mat. prasowe

EIZO FORIS FX2431

EIZO FORIS FX2431

FORIS FX2431 został wyposażony w tryb Portable. Pracując w nim można wykorzystać całą powierzchnię i naturalną rozdzielczość monitora podczas np. grania na konsoli PlayStation Portable. Przy połączeniu audio-video, elektronika monitora umożliwia dwukrotne powiększenie rozdzielczości sygnałów 480i/p (lub innych niskich rozdzielczości) bez zakłóceń. Dodatkowo, tryb Real Image redukuje rozmycie pikseli i wyświetla wyraźny obraz z 8-bitowych gier. Z kolei tryb Thru redukuje powstawanie tzw. efektu opóźnienia wejścia do około 1/60 sekundy. Odpowiada to jednej klatce przy sygnale progressive i dwóm klatkom przy sygnale interlaced.

Monitor FORIS FX2431 umożliwia wyświetlanie obrazu w trybie 1080/24p, co pozwala na odtwarzanie materiałów video z płyt Blu-Ray lub innego typu nośników bez efektu „drżenia” i bez powstawania artefaktów. Nowy model posiada również funkcję EIZO ContrastEnhancer, która automatycznie dopasowuje jasność, wzmocnienie oraz współczynnik gamma tak, aby w zbyt ciemnych lub zbyt jasnych obrazach doprowadzić ich wartości do optymalnych poziomów. Podczas oglądania ruchomych obrazów daje to możliwość uzyskania dynamicznego kontrastu od 1000:1 do 2000:1. Maksymalna jasność monitora wynosi 360cd/m2, a czas reakcji przy półtonach - 6 ms (szary do szarego).

Nowy FORIS posiada zestaw funkcji Eco View. Obejmują one takie narzędzia, jak EcoView Index, który wyświetla poziom oszczędności energii w korelacji z jasnością monitora oraz Auto EcoView, która wykorzystując umieszczony na przedniej części obudowy czujnik dostosowuje jasność do panujących warunków oświetleniowych. Dodatkowo, monitor nie pobiera energii, kiedy wyłączany jest za pomocą głównego przycisku zasilania.

Dodatkowe cechy:
  • pilot zdalnego sterowania z dostępem do funkcji ekranowego menu OSD
  • tryb Picture-in-Picture umożliwia wyświetlanie dwóch obrazów z dwóch różnych źródeł jednocześnie, np. z komputera (okno główne) i ze sprzętu AV (dodatkowe okno). Przezroczystość i położenie okna z sygnałem z drugiego źródła mogą być regulowane za pomocą menu ekranowego.
  • sześć trybów wyświetlania obrazu dla komputera: Text, Picture, Movie, Custom, Game i Auto Fine Kontrast, oraz pięć trybów dla wyświetlania obrazu z urządzeń Audio/Video: Standard, Cinema, Dynamic, Game i Custom
  • 96% przestrzeni barwnej Adobe RGB
  • wbudowane głośniki stereo o mocy 2W umieszczone w wytrzymałej, cylindrycznej obudowie
  • dostępny w dwóch kolorach: czarnym i szarym
  • 5 lat gwarancji
Monitor FORIS FX2431 jest dostępny na polskim rynku od sierpnia 2009 r.

Przeczytaj także: Monitor EIZO FlexScan EV2333W Monitor EIZO FlexScan EV2333W

oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: EIZO, monitory LCD, LCD, EIZO FORIS FX2431

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: