eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Monitor EIZO FlexScan SX2262W

Monitor EIZO FlexScan SX2262W

2010-01-24 00:10

Monitor EIZO FlexScan SX2262W

© fot. mat. prasowe

Już wkrótce w ofercie firmy Alstor, polskiego dystrybutora produktów marki Eizo pojawi się nowy model tego producenta. FlexScan SX2262W to 22-calowy monitor LCD o wysokiej rozdzielczości. Panel został zaprojektowany z myślą o zastosowaniach CAD/CAM, DTP, edycji video i zdjęć oraz projektowaniu stron WWW.

Przeczytaj także: Monitor EIZO FlexScan EV2333W

fot. mat. prasowe

Nowy monitor posiada panel VA o naturalnej rozdzielczości 1920×1200, umożliwiający reprodukcję 95% przestrzeni barw Adobe RGB. Oznacza to, że monitor wyświetla większość kolorów fotografii wykonanych na cyfrowych aparatach w trybie Adobe RGB. Monitor ten posiada również tryb sRGB, dzięki czemu obrazy przeznaczone do wyświetlania w tej węższej, choć powszechnie używanej przestrzeni kolorów – np. grafiki na strony www – będą również prawidłowo wyświetlone.

Rozdzielczość 1920×1200 jest typowa dla większości monitorów o przekątnej 24,1 cala. Oznacza to, że FlexScan SX2262W wyświetla tę samą ilość informacji co większy wyświetlacz, zajmując około 10% mniej miejsca na biurku. W porównaniu z typową dla paneli 22” rozdzielczością 1680×1050, SX2262W udostępnia o 30% większą powierzchnię roboczą. Maksymalna jasność wyświetlanego obrazu to 280 cd/m2, przy kontraście naturalnym 1000:1, kątach widzenia 178° oraz czasie reakcji matrycy na poziomie 6 ms (szary do szerego). Pozwala to na komfortową pracę nawet z dynamicznymi materiałami multimedialnymi, bez efektu smużenia.

FlexScan SX2262W używa 12-bitowej tablicy look-up z paletą 68 miliardów kolorów, spośród których wybieranych jest 16,7 milionów (8-bitów) najbardziej odpowiednich do wyświetlenia. Do płynnego wyświetlania odcieni szarości wykorzystywane jest 16-bitowe wewnętrzne przetwarzanie.

Typowe złącza dual DVI-I dają możliwość współpracy z analogowymi i cyfrowymi źródłami sygnału z kart graficznych. Wraz z cyfrowym złączem nowego standardu Display Port, umożliwiają jednoczesne podłączenie do trzech komputerów PC. DisplayPort umożliwia ponadto otrzymywanie 10-bitowej informacje o barwie, co skutkuje dostępnością palety ponad 1 miliarda odcieni. To 64 razy więcej niż 16,7 milionów kolorów dostępnych przy sygnale 8-bitowym.

W celu zachowania poprawności wyświetlania kolorów, FlexScan SX2262W jest wyposażony w technologię EIZO, stabilizującą poziom jasności po włączeniu monitora lub jego wyjściu ze stanu uśpienia. Wyposażony został również w czujnik temperatury, którego rolą jest wykrywanie i automatyczna korekta poziomu jasności i odcieni, powodowana przez zmiany temperatury otoczenia.

FlexScan SX2262W posiada układ o nazwie Digital Uniformity Equalizer (DUE). Jego zadaniem jest kompensowanie niejednorodności jasności i chrominancji charakterystycznych dla paneli LCD.

Uniwersalna podstawa o nazwie “FlexStand” umożliwia szeroki zakres regulacji położenia i ergonomiczne ustawienie monitora. FlexStand umożliwia: obrót w poziomie o 344°, pochylenie o 30°, obrót do pozycji portretowej, regulację wysokości w zakresie 225 mm. Wykorzystanie uchwytów montażowych zgodnych ze standardem VESA umożliwia odłączenie panelu od stopki.

Aby ułatwić pracę z różnymi konfiguracjami parametrów ekranu bez potrzeby ponownego dostrajania poprzez menu ekranowe (OSD), monitor posiada trzy tryby pracy pozwalające na zapamiętanie wartości jasności, temperatury kolorów i gammy. Są również dostępne cztery predefiniowane tryby wyświetlania – Text, Picture, Movie i sRGB. Przy pomocy dołączonego oprogramowania ScreenManager Pro for LCD, każdy tryb może być przypisany do wybranej aplikacji tak, aby jej uruchomienie automatycznie przełączało monitor do odpowiedniego trybu.

Entuzjastów cyfrowej fotografii ucieszy fakt, że SX2262W współpracuje z EIZO EasyPIX. Jest to kompletny zestaw do kalibracji i tworzenia profili ICC dla monitorów LCD Eizo. W skład zestawu wchodzi kolorymetr podłączany do komputera poprzez interfejs USB i oprogramowanie do kalibracji. Oprogramowanie pozwala na dobór właściwej: jasności, temperatury bieli, współczynnika krzywej Gamma. Zestaw umożliwia pomiar światła na stanowisku pracy i na podstawie tych danych, kalibrację i profilowanie monitora.

Dodatkowe funkcje:

Symulacja zaburzeń postrzegania koloru – panel umożliwia takie wyświetlanie obrazu, który symulować będzie sposób widzenia osób z zaburzeniami postrzegania koloru: protanopią i deuteranopią. Symulacja taka przeprowadzana jest w czasie rzeczywistym zarówno dla obrazów statycznych, jak i ruchomych oraz dwuportowy hub USB 2.0.

Monitor będzie dostępny w sprzedaży pod koniec stycznia.

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: