eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Monitor EIZO FlexScan EV2750

Monitor EIZO FlexScan EV2750

2015-09-02 15:12

Monitor EIZO FlexScan EV2750

FlexScan EV2750 © fot. mat. prasowe

Jesienią na polskim rynku zadebiutuje nowy model monitora biurowego marki EIZO – FlexScan EV2750 z ekranem IPS o przekątnej 27”. Uwagę zwraca minimalistyczny design urządzenia – prawie niewidoczna ramka i głębokość wynosząca niespełna 5 cm. Monitor wyposażono w technologie pozwalające zaoszczędzić energię oraz chroniące wzrok, posiada on ponadto wejścia DisplayPort, HDMI i DVI-D i ergonomiczną stopkę.

Przeczytaj także: Monitor EIZO 4K FlexScan EV3237

Tym, co wyróżnia FlexScan EV2750, jest ramka o grubości zaledwie 1 mm. Głębokość urządzenia to niespełna 5 cm. Monitor wykorzystuje 27" panel IPS z podświetleniem LED o naturalnej rozdzielczości 2560 x 1440. Szerokie kąty widzenia - 178° - minimalizują przesunięcia kolorów. Typowa jasność matrycy to 350 cd/m2, a kontrast – 1000:1.

EIZO FlexScan EV2750 posiada ergonomiczną stopkę z możliwością regulacji wysokości w zakresie 155 mm, odchyleniem w pionie o 40° (5° w dół, 35° w górę) i poziomie o 344°. Można go również obrócić do pozycji portretowej, zarówno w lewo, jak i w prawo. Daje to większe pole manewru w zakresie tworzenia konfiguracji dwu- i wielomonitorowych. Naciśnięcie przycisku pozwala łatwo odczepić monitor od stopki, np. w celu umieszczenia go na uchwycie kompatybilnym ze standardem VESA.

Monitor wyposażono w wejścia sygnałowe DisplayPort, HDMI i DVI-D, dzięki czemu ilość kart graficznych, do których można podłączyć monitor, jest w zasadzie nieograniczona. Funkcja picture-by-picture pozwala na równoczesne wyświetlanie obrazu z dwóch różnych źródeł.

Aby zmniejszyć zmęczenie oczu, EIZO w swoich monitorach stosuje hybrydowe rozwiązanie, które powoduje, że migotanie ekranu jest nieodczuwalne nawet przy minimalnej jasności. Co więcej, jasność można ustawić na poziomie zaledwie 1 cd/m2 (mniej niż 1% maksymalnej wartości), co jest bardzo przydatne w niedoświetlonych czy ciemnych pomieszczeniach.

W monitorze zastosowano autorską technologię EcoView, której zadaniem jest m.in. zmniejszenie poboru prądu (w przypadku modelu EV2750 to zaledwie 22 W). Funkcja Auto EcoView automatycznie dostosowuje poziom jasności do bieżących warunków oświetleniowych, co pozwala nie tylko oszczędzić energię, ale również zmniejszyć zmęczenie wzroku. Funkcja ta została ostatnio ulepszona – obecnie brana jest pod uwagę również wrażliwość ludzkiego oka.

Narzędzie EcoView Optimizer 2 oszczędza energię, zmniejszając jasność podświetlenia i zwiększając parametr wzmocnienia w obrazach składających się głównie z ciemnych elementów.

Monitor FlexScan EV2750 ma 5-letnią gwarancję. Producent gwarantuje, że w okresie do 6 miesięcy od daty zakupu na monitorze nie pojawi się żaden uszkodzony piksel sub-piksel, który będzie widoczny na czarnej tapecie. Warunki, jakie muszą być spełnione, aby zakwalifikować defekt matrycy to jasność otoczenia około 500 luksów (normalne warunki biurowe) oraz odległość od matrycy nie mniej niż 35 cm.

fot. mat. prasowe

FlexScan EV2750

Nowy monitor firmy EIZO charakteryzuje się bardzo cienką ramką i posiada ergonomiczną stopkę


Stworzone przez EIZO oprogramowanie ScreenManager Pro pozwala użytkownikowi regulować kolory oraz zmieniać ustawienia EcoView przy użyciu myszki i klawiatury, zamiast korzystania z menu ekranowego. Współpracuje również z oprogramowaniem EIZO EcoView NET, pozwalającym kontrolować wszystkie parametry monitora zdalnie przez administratora.

Dostępnych jest pięć trybów pracy, takich jak sRGB, Movie, Paper, DICOM, jak również dwa tryby, których ustawienia mogą być zdefiniowane przez użytkownika. Jeden z trybów o nazwie Paper redukuje poziom wydzielanego przez monitor niebieskiego światła, które ma negatywny wpływ na oczy.

Inne cechy:
  • Koncentrator USB 3.0 z jednym portem upstream i dwoma downstream,
  • dwa wbudowane głośniki o mocy 1W, gniazdo słuchawkowe
  • układ Overdrive, skracający czas reakcji matrycy do 5 ms (szary do szarego), gwarantujący płynne wyświetlanie ruchomych obrazów,
  • Certyfikaty Energy Star 6.0 i TCO Certified Displays 6.0

Nowy model FlexScan EV2750 będzie dostępny w Polsce jesienią. Jego cena nie jest jeszcze znana.

oprac. : Agata Fąs / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: