eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Monitor EIZO FlexScan EV2333W

Monitor EIZO FlexScan EV2333W

2009-11-26 11:50

Monitor EIZO FlexScan EV2333W

© fot. mat. prasowe

Eizo wprowadziło do linii EcoView nowy model monitora, przeznaczony do środowisk biznesowych. FlexScan EV2333W to 23-calowy wyświetlacz o proporcjach ekranu 16:9 i naturalnej rozdzielczości 1920 × 1080, posiada również złącze DisplayPort.

Przeczytaj także: Monitor EIZO FlexScan EV2333W

fot. mat. prasowe

FlexScan EV2333W z panelem wykonanym w technologii VA ma jasność 300 cd/m2, kontrast 3000:1 i kąty widzenia 178° w poziomie i pionie. Aby zapewnić przetwarzanie materiałów takich, jak wyświetlane w czasie rzeczywistym informacje w instytucjach finansowych lub klipy video bez smużenia, zastosowano układ overdrive, którego zadaniem jest zredukowanie czasu reakcji do 7 ms (szarość-do-szarości). Dzięki złączu DisplayPort możliwa jest transmisja cyfrowego sygnału audio i video poprzez pojedynczy, szerokopasmowy kabel na dystansie do 15 m, bez oznak degradacji sygnału.

Model ten spełnia normy ekologiczne, zarówno pod względem niskiego poboru energii, możliwości recyclingu opakowania i samego produktu, jak również procesu produkcyjnego.

FlexScan EV2333W należący do serii EcoView, posiada funkcje, które poprawiają funkcjonalność i ergonomię. Jedną z nich jest EcoView Sense, narzędzie ze zintegrowanym czujnikiem ruchu, którego zadaniem jest zminimalizowanie poboru energii koniecznej do pracy. Dzięki tej funkcji monitor przełączany jest w tryb czuwania, kiedy czujnik nie wykryje obecności użytkownika przez 70 sekund, a po jego powrocie automatycznie się włącza. Funkcja EcoView Sense rozróżnia obiekty ruchome od nieruchomych, więc wykrycie w zasięgu czujnika np. oparcia krzesła nie przeszkodzi mu w przełączeniu urządzenia w tryb oszczędności energii.

Kolejną ciekawostką jest czujnik Auto EcoView, który mierzy poziom oświetlenia w otoczeniu i na tej podstawie dostosowuje do odpowiedniego poziomu jasność. Stosując to rozwiązanie otrzymano oszczędności na poziomie 39% – przy maksymalnej jasności EV2333W pobiera 41W, natomiast po włączeniu funkcji Auto EcoView zużycie energii spada do 25W. W modelu FlexScan EV2333W zastosowano narzędzie w postaci umieszczonego bezpośrednio na ekranie wyświetlacza, ilustrującego poziom zużycia energii w powiązaniu z jasnością, o nazwie EcoView Index.

FlexScan EV2333W po wyłączeniu nie pobiera w ogóle prądu. Jeśli chodzi o zastosowania biznesowe, zapewnia to wyeliminowanie kosztów poboru prądu po godzinach pracy i w weekendy.

Dodatkowo, w środowiskach korporacyjnych, gdzie wykorzystywane są duże ilości monitorów, zastosowanie znajdzie oprogramowanie EIZO EcoView NET. Jest to aplikacja, która oferuje administratorowi narzędzia umożliwiające scentralizowaną kontrolę nad poborem energii i analogicznymi ustawieniami monitorów wpiętych do sieci. Dzięki temu możliwe jest wprowadzenie polityki energetycznej firmy i zwiększenie oszczędności w okresie długofalowym.

Monitor będzie dostępny z dwoma rodzajami stopek - FlexStand lub TriStand. Obydwie stopki umożliwiają regulację w osi poziomej i pionowej, jak również zmianę wysokości położenia ekranu. FlexStand ma dodatkowo możliwość obrotu panelu do pozycji portretowej. Dodatkowo, zastosowano w nim rozwiązanie umożliwiające odłączenie panelu od podstawki.

Optymalny komfort pracy, niezależnie od zastosowanych aplikacji zapewnia funkcja Fine Contrast, z 5 różnymi trybami wyświetlania obrazu: Text do aplikacji biurowych, Movie do oglądania filmów, Picture do grafiki, sRGB do przeglądania stron internetowych oraz Custom umożliwiający ustawienie indywidualnych parametrów przez użytkownika.

Pozostałe funkcje:
  • wejście analogowe D-Sub i cyfrowe DVI-D
  • wbudowane głośniki
  • zgodność z wewnętrznymi standardami ekologicznymi EIZO – EIZO Eco Products 2009
  • 5-letnia gwarancja na wszystkie elementy monitora realizowana w systemie door-to-door

FlexScan EV2333W będzie dostępny w sugerowanej cenie 2499 zł brutto dla użytkownika końcowego.

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: