eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Infinity AI Copilot - sztuczna inteligencja ochroni przed hakerami

Infinity AI Copilot - sztuczna inteligencja ochroni przed hakerami

2024-01-31 12:39

Infinity AI Copilot - sztuczna inteligencja ochroni przed hakerami

Sztuczna inteligencja pomoże bronić się przed hakerami © fot. mat. prasowe

Na światowe rynki wchodzi najnowsze rozwiązanie firmy Check Point Software Technologies - Infinity AI Copilot, asystent administracyjny i analityczny, który łączy generatywną sztuczną inteligencję oraz chmurę, by zapewnić wydajność i współpracę w zarządzaniu bezpieczeństwem cybernetycznym na różnych platformach. Infinity AI Copilot skraca czas wykonywania rutynowych zadań, umożliwiając zespołom ds. bezpieczeństwa skupienie się na strategicznych innowacjach.

Przeczytaj także: Cyberbezpieczeństwo 2024: czego (złego) mamy się spodziewać?

Dzięki Infinity AI Copilot rozpoczynamy nową erę cyberbezpieczeństwa, w której współpraca człowiek-maszyna zajmuje centralne miejsce – twierdzi Eyal Manor, wiceprezes ds. zarządzania produktami w firmie Check Point Software Technologies. - Naszą wizją jest umożliwienie zespołom ds. bezpieczeństwa pracy w harmonii ze sztuczną inteligencją, uwalniając niespotykaną dotąd wydajność i dokładność. Wierzymy w przyszłość, w której bezpieczeństwo nie jest już wyzwaniem, ale integralną częścią działań każdej organizacji.

W 2023 r. liczba ataków cybernetycznych typu ransomware wzrosła o 90%, a w ciągu roku organizacje doświadczyły średnio 60 000 incydentów. Jednocześnie firmy i organizacje borykają się z niedoborem wykwalifikowanych specjalistów. W takiej rzeczywistości skuteczne zabezpieczanie sieci i danych może być wyjątkowo trudne.

Dzięki mocy generatywnej sztucznej inteligencji (GenAI) Infinity AI Copilot działa zarówno jako asystent administracyjny, jak i analityczny, automatyzując złożone zadania związane z bezpieczeństwem i zapewniając proaktywne rozwiązania zagrożeń bezpieczeństwa. Znacząco skraca czas wykonywania rutynowych zadań, umożliwiając zespołom ds. bezpieczeństwa skupienie się na strategicznych innowacjach. Integruje się płynnie z platformą Check Point Infinity, zapewniając ujednolicone bezpieczeństwo od punktu końcowego, przez sieć, po chmurę i nie tylko.

fot. mat. prasowe

Sztuczna inteligencja pomoże bronić się przed hakerami

Najnowsze rozwiązanie firmy Check Point Software Technologies – Infinity AI Copilot łączy generatywną sztuczną inteligencję oraz chmurę, by zapewnić wydajność i współpracę w zarządzaniu bezpieczeństwem cybernetycznym na różnych platformach.


W przeciwieństwie do istniejących na rynku rozwiązań AI, Infinity AI Copilot zapewnia kompleksową ochronę różnych aspektów bezpieczeństwa, a jego możliwości wykraczają poza analizę zagrożeń i obejmują zarządzanie IT i polityką dostępu. Wyróżnia się dostępnością i praktycznym zastosowaniem w odróżnieniu od koncepcyjnych rozwiązań oferowanych dotychczas na rynku.
Wykorzystywanie sztucznej inteligencji do zapewniania lepszych wyników w zakresie bezpieczeństwa jest dla CISO najważniejsze, ponieważ zajmują się zarówno rosnącym krajobrazem zagrożeń, jak i niedoborem specjalistów w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego. Wybierając rozwiązanie w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego opartego na sztucznej inteligencji, CISO oczekują zwrotu z inwestycji w postaci zwiększonej produktywności i lepszej skuteczności – powiedział Frank Dickson, wiceprezes grupy ds. bezpieczeństwa i zaufania w IDC.

Kluczowe możliwości:
  • Szybsza administracja bezpieczeństwem: Infinity AI Copilot oszczędza do 90% czasu potrzebnego na pracę administracyjną związaną z zadaniami związanymi z bezpieczeństwem, w tym analizą zdarzeń, wdrażaniem i rozwiązywaniem problemów. Specjaliści ds. bezpieczeństwa mogą poświęcić więcej czasu na strategiczne innowacje dzięki zaoszczędzonemu czasowi.
  • Zarządzaj i wdrażaj zasady bezpieczeństwa: zarządzaj, modyfikuj i automatycznie wdrażaj reguły dostępu i kontrole bezpieczeństwa, specyficzne dla polityki każdego klienta.
  • Ulepsz łagodzenie i reagowanie na incydenty: wykorzystaj sztuczną inteligencję w wykrywaniu, analizie i rozwiązywaniu zagrożeń.
  • Nadzoruj wszystkie rozwiązania i środowisko: AI Copilot nadzoruje wszystkie produkty na całej platformie Check Point Infinity – od sieci, przez chmurę, po przestrzeń roboczą – co czyni go prawdziwym wszechstronnym asystentem.
  • Proste przetwarzanie języka naturalnego: interakcja z Infinity AI Copilot GenAI jest tak naturalna jak rozmowa z człowiekiem. Rozumie i odpowiada za pośrednictwem czatu w dowolnym języku, ułatwiając użytkownikom komunikację i wykonywanie zadań. Ta funkcja języka naturalnego sprzyja płynnej interakcji i skutecznej realizacji zadań.

Infinity AI Copilot jest obecnie dostępny w wersji zapoznawczej, a pełna premiera rozwiązania spodziewana jest w drugim kwartale. Przyszłe zmiany obejmują proaktywną pomoc i funkcje autonomicznego zarządzania polityką bezpieczeństwa.

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: