eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościMedia › Najczęściej cytowane media II 2023. Na podium RMF FM, Wirtualna Polska i Rzeczpospolita

Najczęściej cytowane media II 2023. Na podium RMF FM, Wirtualna Polska i Rzeczpospolita

2023-03-31 08:27

Najczęściej cytowane media II 2023. Na podium RMF FM, Wirtualna Polska i Rzeczpospolita

Jakie były najbardziej opiniotwórcze media lutego? © pixabay.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (13)

RMF FM, Wirtualna Polska i Rzeczpospolita to podium lutowego rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów autorstwa Instytutu Monitorowania Mediów.

Przeczytaj także: Najczęściej cytowane media IX 2022. Na podium Rzeczpospolita, RMF FM oraz Wirtualna Polska

RMF FM swoje zwycięstwo zawdzięcza 1,7 tys. cytowań w innych mediach. Polskie media najczęściej powoływały się na ujawnioną przez radio informację na temat skargi Komisji Europejskiej przeciwko Polsce do TSUE w związku z decyzją Trybunału Konstytucyjnego, który uznał postanowienia traktatów UE za niezgodne z Konstytucją RP i zakwestionował zasadę pierwszeństwa prawa UE nad krajowym. O wiadomości tej jako pierwsza poinformowała korespondentka RMF FM w Brukseli, Katarzyna Szymańska-Borginon. Wirtualna Polska była cytowana 1,6 tys. razy, a Rzeczpospolita - 1,5 tys. razy. Dziennikarze WP pierwsi poinformowali o połączeniu sił Porozumienia i AGROunii, które mają pod jednym szyldem wystartować w jesiennych wyborach parlamentarnych. Dziennik Rzeczpospolita jako pierwszy dotarł między innymi do badania UCE Research i platformy ePsycholodzy.pl, które alarmuje o pogarszającym się stanie zdrowia psychicznego wśród Polaków. Gazeta zwróciła uwagę, że autorzy badania szacują, że straty dla gospodarki wywołane depresją mogą nad Wisłą sięgać pułapu nawet ok. 2 mld zł rocznie. Tylko w 2021 r. zaburzenia psychiczne były powodem blisko 26 mln dni absencji pracowniczych w Polsce.

fot. mat. prasowe

Najbardziej opiniotwórcze media - luty 2023

RMF FM, Wirtualna Polska i Rzeczpospolita to podium lutowego rankingu.


Prasa


W lutym 2023 najczęściej cytowanym tytułem prasowym była Rzeczpospolita z 1,5 tys. cytowań. Na miejscu drugim uplasował się Super Express, który jako pierwszy potwierdził informację o śmierci Mateusza Murańskiego, 29-letniego zawodnika federacji Fame MMA i High League. Na pozycji trzeciej Gazeta Wyborcza.

Największy wzrost, o 22 pozycje, odnotowały Sieci.

fot. mat. prasowe

Prasa

W lutym 2023 najczęściej cytowanym tytułem prasowym była Rzeczpospolita.


Tygodniki i dwutygodniki


Najczęściej cytowanym tygodnikiem lutego jest tygodnik Sieci, który awansował aż o 7 pozycji. Na drugim miejscu Wprost, a na trzecim Viva.

fot. mat. prasowe

Tygodniki i dwutygodniki

Najczęściej cytowanym tygodnikiem lutego jest tygodnik Sieci.


Miesięczniki i dwumiesięczniki


Pierwsze miejsce rankingu najbardziej opiniotwórczych miesięczników i dwumiesięczników zajmuje miesięcznik Forbes, który opublikował chętnie cytowany przez media ranking 100 najbogatszych Polaków. Press na miejscu drugim. Na miejscu trzecim - Twój Styl.

fot. mat. prasowe

Miesięczniki i dwumiesięczniki

Pierwsze miejsce rankingu najbardziej opiniotwórczych miesięczników i dwumiesięczników zajmuje miesięcznik Forbes.


Telewizja


Wśród stacji telewizyjnych w lutym 2023 na miejscu lidera TVN24 z wynikiem 1,5 tys. cytowań. Drugie miejsce zajmuje TVN cytowany przez pozostałych dziennikarzy 1,1 tys. razy, natomiast podium zamyka Polsat News. W lutym na antenie stacji wypowiedział się szef MON Tomasz Siemoniak, który przyznał, że likwidacja i łączenie jednostek to naturalny proces w przechodzeniu na armię zawodową.

fot. mat. prasowe

Telewizja

Wśród stacji telewizyjnych w lutym 2023 na miejscu lidera TVN24 z wynikiem 1,5 tys. cytowań.


Radio


RMF FM z ponad 1,7 tys. cytowań ponownie zostało liderem cytowalności wśród stacji radiowych. Druga pozycja należy do Radia Zet, a trzecia do Programu I Polskiego Radia.

fot. mat. prasowe

Radio

RMF FM z ponad 1,7 tys. cytowań ponownie zostało liderem cytowalności wśród stacji radiowych.


Portale internetowe


W lutym 2023 na miejscu lidera w rankingu najbardziej opiniotwórczych portali internetowych znalazła się Wirtualna Polska. Portal odnotował 1,6 tys. cytowań. Za nim Onet. Na początku miesiąca portal opublikował głośny reportaż Janusza Schwertnera „Droga na rzeź” o znęcaniu się nad zwierzętami w jednej z polskich ubojni. Podium jak dotychczas zamyka Interia, która przeprowadziła między innymi wywiad z premierem Mateuszem Morawieckim na temat wprowadzenia w tym roku wakacji kredytowych.

fot. mat. prasowe

Portale internetowe

W lutym 2023 na miejscu lidera w rankingu najbardziej opiniotwórczych portali internetowych znalazła się Wirtualna Polska.


Najbardziej opiniotwórcze media ekonomiczne i biznesowe


Na pierwsze miejsce w zestawieniu portali biznesowych awansuje Money z liczbą 457 powołań. W ubiegłym miesiącu dziennikarze między innymi nagłośnili kryzys w branży mleczarskiej dotyczący spadku cen masła w sklepach spożywczych. Na drugiej i trzeciej pozycji znajdują się kolejno Business Insider (326) oraz Bankier (155).

fot. mat. prasowe

Media ekonomiczne i biznesowe – portale

Na pierwsze miejsce w zestawieniu portali biznesowych awansuje Money z liczbą 457 powołań.


Na podium najbardziej opiniotwórczych tytułów prasowych o profilu ekonomiczno–biznesowym utrzymuje się Rzeczpospolita. Kolejne miejsca stale zajmują Dziennik Gazeta Prawna, Forbes, Puls Biznesu i Parkiet.

fot. mat. prasowe

Media ekonomiczne i biznesowe – prasa

Na podium najbardziej opiniotwórczych tytułów prasowych o profilu ekonomiczno–biznesowym utrzymuje się Rzeczpospolita.


Media o tematyce zdrowotnej


Rynek Zdrowia ponownie zajmuje pierwsze miejsce w zestawieniu mediów o tematyce medycznej i zdrowotnej. Na kwartalnik docierający głównie do środowiska medycznego dziennikarze powoływali się w lutym 133 razy. Redakcja między innymi przeprowadziła wywiad z ministrem Adamem Niedzielskim. Szef resortu zdrowia potwierdził, że nie będzie zmian w ustawie o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych. Miejsce drugie należy do portalu Medonet (87 cytowań), a podium zamyka Puls Medycyny (50).

fot. mat. prasowe

Media o tematyce zdrowotnej

Rynek Zdrowia ponownie zajmuje pierwsze miejsce w zestawieniu mediów o tematyce medycznej i zdrowotnej.


Media regionalne


Liderem opiniotwórczych mediów regionalnych za sprawą awansu o trzy pozycje zostaje Gazeta Krakowska z liczbą 107 cytowań w innych mediach. W lutym pojawiła się informacja na temat pojawienia się w okolicach Nowego Sącza tajemniczego zwierzęcia przypominającego pumę. Dziennik jako pierwszy potwierdził tę wiadomość w rozmowie z przedstawicielami tamtejszego nadleśnictwa. Drugie miejsce z wynikiem 105 wzmianek utrzymuje Radio Poznań, a podium zamyka Radio Wrocław z liczbą 85 odniesień w innych mediach.

fot. mat. prasowe

Media regionalne

Liderem opiniotwórczych mediów regionalnych zostaje Gazeta Krakowska.


Wydawnictwa


Miejsce pierwsze w rankingu najbardziej opiniotwórczych wydawnictw utrzymuje Ringier Axel Springer Polska, którego redakcje Business Insider, Fakt, Forbes, Newsweek, Noizz, Onet, Plejada i Przegląd Sportowy, były cytowane przez dziennikarzy innych mediów w Polsce blisko 4 tys. razy. Na drugim miejscu utrzymuje się grupa Cyfrowy Polsat z łącznym wynikiem ponad 2,7 tys. wzmianek badanych tytułów. Podium zamyka Wirtualna Polska Media (Abczdrowie, Autokult, Dobreprogramy, Money, o2, Pudelek i WP), której materiały redakcyjne łącznie pojawiły się 2,6 tys. razy w innych mediach.

fot. mat. prasowe

Wydawnictwa

Miejsce pierwsze w rankingu najbardziej opiniotwórczych wydawnictw utrzymuje Ringier Axel Springer Polska.


Analizę częstotliwości 30 640 cytowań poszczególnych mediów przez inne media przeprowadzono na podstawie przekazów pochodzących z monitoringu prasy, radia i telewizji oraz portali internetowych, w których pojawiały się cytowania ze wskazaniem nazwy mediów prasowych, serwisów internetowych, stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów. Badanie dotyczy okresu 1 – 28 lutego 2023 roku.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: