eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościMedia › Najczęściej cytowane media XI 2020. Onet.pl, RMF FM i TVN24 na podium

Najczęściej cytowane media XI 2020. Onet.pl, RMF FM i TVN24 na podium

2020-12-17 15:35

Najczęściej cytowane media XI 2020. Onet.pl, RMF FM i TVN24 na podium

Najczęściej cytowane media XI 2020 © Oleksiy Mark - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (11)

Onet po raz kolejny został najbardziej opiniotwórczym medium. Z analizy przeprowadzonej w listopadzie 2020 roku przez Instytut Monitorowania Mediów wynika, że na kolejnym miejscu podium znalazło się radio RMF FM. Na trzecie miejsce wskoczyła TVN24.

Przeczytaj także: Najczęściej cytowane media IX 2020. Onet.pl, RMF FM i Rzeczpospolita na podium

Listopadowy lider, portal Onet.pl, był cytowany blisko 5 tys. Cytowano najczęściej artykuł Konrada Mzyka na temat znaczących różnic pomiędzy Donaldem Trumpem a Joe Bidenem w planach i działaniu na rzecz klimatu, środowiska i gospodarki Stanów Zjednoczonych. Powoływano się też na wywiad Elizy Michalik w programie „Onet Opinie” z Martą Lempart, liderki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, która opowiadała w nim o postawionych postulatach wobec rządu i zapowiadała, że protesty będą trwały do skutku. Cytowana była też wypowiedź sędzi Joanny Bitner, która potwierdziła rezygnację z kierowania warszawskim Sądem Okręgowym, oraz Mirosława Lacha, radnego PiS z Wrocławia, który w rozmowie z redakcją przyznał, że popiera protest kobiet.

RMF FM cytowano 4 304 razy. Odwołania dotyczyły m.in. oświadczenia posła Prawa i Sprawiedliwości Lecha Kołakowskiego z programu „Poranna rozmowa RMF FM” o odejściu z klubu PiS i planach założenia nowego koła poselskiego.

Telewizja TVN24 awansowała od października o 2 oczka.Cytowano najczęściej wystąpienie Adama Hofmana w „Faktach po Faktach”, w którym odniósł się do sprawy kontrowersyjnych rozmów z właścicielem Getin Banku Leszkiem Czarneckim i zapowiedział Romanowi Giertychowi pozew za zniesławienie.

fot. mat. prasowe

Najbardziej opiniotwórcze media

Liderem Onet z liczbą blisko 5 tys. cytowań.


Duże skoki odnotowały także: Dziennik Gazeta Prawna (o 3 pozycje), Radio Zet i Money.pl (o 4 pozycje). Na łamach Dziennika Gazeta Prawna opublikowano m.in. rozmowę z ministrem edukacji i nauki Przemysławem Czarnkiem, który zapowiedział, że przy optymistycznym wariancie nauka zdalna może potrwać nawet do stycznia 2021 lub dłużej.

Prasa


W listopadzie 2020 roku najczęściej cytowanym tytułem prasowym była Rzeczpospolita (3030 cytowań). Kolejne miejsca na podium zajęły Dziennik Gazeta Prawna, cytowana ponad 2242 razy oraz Gazeta Wyborcza. O pięć miejsc w rankingu wzrosła pozycja tytułu Do Rzeczy, który opublikował nowy sondaż pracowni Estymator przedstawiający większe poparcie dla obecnie rządzącej partii PiS w porównaniu z poprzednimi sondażami. O cztery oczka awansował dwutygodnik Viva, na którego łamach opublikowano wywiad z aktorem Piotrem Machalicą o śmierci, przemijaniu i relacji z ojcem. O trzy miejsca awansował Przegląd Sportowy, w którym redakcja zapowiadała możliwy powrót Roberta Kubicy do rajdowych samochodowych mistrzostw świata (WRC).

fot. mat. prasowe

Najbardziej opiniotwórcze media

Liderem Onet z liczbą blisko 5 tys. cytowań.


Tygodniki i dwutygodniki


Wśród najczęściej cytowanych tygodników listopada liderem zostaje Do Rzeczy. Na drugim miejscu znalazła się Gazeta Polska, natomiast trzecie miejsce podium to Viva.

fot. mat. prasowe

Prasa

W kategorii najbardziej opiniotwórczych tytułów prasowych miejsce pierwsze niezmiennie od początku roku zajmuje Rzeczpospolita.


Miesięczniki i dwumiesięczniki


Na podium wśród najczęściej cytowanych miesięczników znalazł się Forbes, dzięki rankingowi na 2020 rok stu najlepiej zarabiających celebrytów na świecie w tym sportowców. Kolejne miejsca należały do miesięcznika Press, którego redakcja przeprowadziła rozmowę z fotoreporterem Tomaszem Gutrym na temat przebiegu Marszu Niepodległości 11 listopada w Warszawie i Twój Styl, dzięki wywiadowi z Antonim Królikowskim o początkach aktorskiej kariery.

fot. mat. prasowe

Tygodniki

Na podium tygodnik Do Rzeczy z wynikiem 378 cytowań.


Telewizja


Wśród stacji telewizyjnych w listopadzie 2020 liderem została TVN24. Kolejne miejsca na podium zajęły Polsat News i TVP Info. O dwa oczka w stosunku do ubiegłego miesiąca wzrosła pozycja TVP Sport. Reporter stacji Jacek Kurowski po przegranym z Włochami 0:2 meczu Ligi Narodów UEFA dopytywał Roberta Lewandowskiego, jaki był plan taktyczny Jerzego Brzęczka na to spotkanie. Lewandowski przez kilka sekund milczał, nie wiedząc co odpowiedzieć.

fot. mat. prasowe

Miesięczniki

W kategorii miejsce pierwsze zajął Forbes.


Radio


RMF FM zostało liderem cytowalności wśród stacji radiowych. Rozgłośnia wyprzedziła Radio ZET oraz Program 24 Polskiego Radia, w którym komentarza na temat planów podjęcia strajku generalnego przez Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych udzielił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

fot. mat. prasowe

Telewizja

Ranking najbardziej opiniotwórczych stacji telewizyjnych otwiera redakcja TVN24.


O trzy oczka awansowało Radio Kraków, cytowane 114 razy m.in. za sprawą rozmowy z wojewodą małopolski Łukaszem Kmitem, który informował, że Małopolska będzie mieć najwięcej szpitali tymczasowych w Polsce.

Portale internetowe


Najczęściej cytowanym portalem internetowym został Onet.pl. Kolejną pozycję zajęła Wirtualna Polska oraz Money.pl.

o trzy pozycje awansował portal OKO.press m.in. za sprawą publikacji sondażu wyborczego Ipsos, w którym Prawo i Sprawiedliwość uzyskało niskie do tej pory poparcie na poziomie 29 proc.

fot. mat. prasowe

Radio

Najbardziej opiniotwórczą stacją radiową listopada br. jest RMF FM.


Media ekonomiczne i biznesowe – prasa


Pierwsze miejsce kategorii zajmuje dziennik Rzeczpospolita. Kolejne w rankingu są Dziennik Gazeta Prawna cytowany ponad 2242 razy oraz Puls Biznesu z wynikiem 408 cytowań.

fot. mat. prasowe

Portale internetowe

Na podium najbardziej opiniotwórczych portali internetowych na czele Onet.pl.


Media ekonomiczne i biznesowe – portaleNa podium najbardziej opiniotwórczych portali o profilu ekonomicznym i biznesowym znalazły się Money.pl, Bussinesinsider.com.pl oraz Bankier.pl.

fot. mat. prasowe

Media ekonomiczne i biznesowe – prasa

W kategorii prowadzi tytuł Rzeczpospolita cytowany przez inne media 3030 razy.


Media regionalne


Wśród mediów regionalnych na pierwszym miejscu we wrześniu 2020 znalazło się Radio Wrocław. Stacja zanotowała wzrost o trzy pozycje w stosunku do ubiegłego miesiąca m.in. za sprawą rozmowy z szefem KPRM Michałem Dworczykiem na temat decyzji o odejściu z partii PiS Lecha Kołakowskiego. Miejsce drugie ze skokiem w górę aż o sześć oczek zajęło Radio Kraków, na którego antenie wypowiadał się wojewoda małopolski Łukasz Kmit, a także informowano, że z funkcji członka zarządu województwa małopolskiego zrezygnował Edward Czesak. Podium zamyka Radio Poznań, w którym wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik ogłosił, że projekt nowelizacji ustawy o ochronie praw zwierząt nie będzie dalej procedowany.

fot. mat. prasowe

Media ekonomiczne i biznesowe – portale

Najbardziej opiniotwórczym portalem internetowym o profilu ekonomiczno-biznesowym w listopadzie br. jest Money.pl.


Analizę częstotliwości cytowań poszczególnych mediów przez inne media przeprowadzono na podstawie 48184 przekazów pochodzących z monitoringu prasy, radia i telewizji, oraz portali internetowych, w których pojawiały się nazwy mediów prasowych; portali internetowych; stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów. Badanie dotyczy okresu 1-30 listopada 2020 roku.

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: