eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › WACOM MobileStudio Pro 16

WACOM MobileStudio Pro 16

2019-10-16 11:22

WACOM MobileStudio Pro 16

WACOM MobileStudio Pro 16 © fot. mat. prasowe

WACOM MobileStudio Pro 16 to połączenie graficznego tabletu piórkowego z wyświetlaczem LCD oraz komputerem. Ma 16-calowy szerokogamutowy ekran wyświetlający 85% kolorów z przestrzeni Adobe RGB w rozdzielczości 4K. Dodatkowymi atutami są wysoka moc obliczeniowa oraz wytrzymałość.

Przeczytaj także: Tablet Wacom z Bluetooth

MobileStudio Pro 16 ma ekran pokryty specjalną powłoką, która nie tylko wzmacnia, ale chroni przed odblaskami światła. Jest wyposażony w procesor najnowszej generacji i7 Intel® i 16GB pamięci RAM (z możliwością rozszerzenia do 32 GB) oraz pojemny dysk SSD 512GB (który również można wymienić). Sprzęt zaspokoi wysokie wymagania aplikacji kreatywnych 2D, 3D, wideo i CAD dzięki wydajnej karcie graficznej NVIDIA® Quadro® (P1000, pamięć karty graficznej 4GB). Szybki transfer danych zapewnia złącze Thunderbolt 3.

Do urządzenia dołączono precyzyjne piórko Wacom Pro Pen 2. Ergonomiczne piórko Wacom Pro Pen 2 jest bardzo czułe i precyzyjne (ma ponad 8 tyś. poziomów nacisku i 60 poziomów nachylenia). Znajdują się również na nim dwa konfigurowalne przyciski, które ułatwiają dostęp do najczęściej używanych funkcjonalności. Szczególną cechą tabletów Wacom jest brak opóźnienia w odczycie pozycji pióra na tablecie.

fot. mat. prasowe

WACOM MobileStudio Pro 16

WACOM MobileStudio Pro 16 to połączenie graficznego tabletu piórkowego z wyświetlaczem LCD oraz komputerem.


Najważniejsze cechy serii:
  • Wysoka moc obliczeniowa, bardzo wytrzymała obudowa w estetycznej, smukłej formie;
  • Precyzyjne piórko najnowszej generacji – Wacom Pro Pen 2;
  • Realistyczne kolory, wysoka rozdzielczość 4K oraz obsługa HDR;
  • Przyciski ExpressKey™, TouchRing, okrągłe menu, jak również przyciski na piórku są konfigurowalne (niezależnie dla każdej aplikacji), w połączeniu z ekranem reagującym na gesty wielodotykowe oferują proste skróty klawiaturowe oszczędzające czas i ułatwiające pracę.
  • Opcjonalnie możliwe jest dokupienie klawiatury bezprzewodowej Wacom oraz modułu Wacom Link (lub Link+), który umożliwia podłączenie Wacom MobileStudio Pro do innego komputera (Mac lub PC) i korzystania z niego jak ze standardowego tabletu ekranowego Cintiq.

Jak można wykorzystać MobileStudio Pro?

  • Do projektowania / rysowania/ edycji foto i wideo w warunkach biurowo – domowych - można podpiąć do niego monitor i klawiaturę i korzystać jak z typowego komputera desktop, mając dodatkowo do dyspozycji wysokiej jakości tablet graficzny.
  • Do prac graficznych / biurowych w podróży – urządzenie ma wydajną baterię, która działa do ok. 6 godzin (w zależności od wykorzystywanych aplikacji). Mając ze sobą wysokiej jakości tablet i szerokogamutowy monitor można swobodnie działać w programach graficznych, dodatkowo korzystać z każdej z aplikacji pod Windows służącej do pracy, zabawy czy komunikacji.
  • Jako referencja podczas sesji fotograficznych – urządzenie świetnie sprawdza się w tetheringu. Fotografowie mogą podłączyć do niego aparat (za pomocą odpowiedniego kabla USB) i korzystać z MobileStudio Pro jako podglądu dla siebie czy też klientów.

Dostępność i cena


Nowy model będzie dostępny w sprzedaży już w październiku. Cena to ok. 15.000 zł.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: