eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › Matka Polka Instagramowa

Matka Polka Instagramowa

2016-03-29 13:22

Matka Polka Instagramowa

Matki na Instagramie © pololia - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Instagram to medium, w którym dominują treści związane z modą i urodą. Pokaźną grupę jego użytkowniczek stanowią również młode matki, które w ciągu zaledwie pół roku są w stanie wygenerować nawet pół miliona treści. Czego poszukują na Instagramie? Informacji o ciąży i macierzyństwie. Zdarza im się również prowadzić pamiętnik ciąży oraz obserwować aktywność innych matek.

Przeczytaj także: Matka Polka Internetowa: czego matki szukają w sieci

Matki lubią dzielić się z innymi swoimi emocjami. Aby ich wpisy nie ograniczały się zasięgiem jedynie do grona znajomych, stosują hashtagi. Tematem przewodnim instagramowych wpisów młodych matek są dzieci (prawie 80% treści). Nieco ponad 20% postów skupia się nad samymi mamami. Przedmiotem wpisów są wydarzenia z życia codziennego, jak np. relacje z kreatywnych zabaw z dzieckiem.

Prawie co piąte zdjęcie przedstawiało wizerunek kobiety. We wpisach o sobie samej, kobieta najczęściej pisze o tym, w jaki sposób dba o siebie (porusza zarówno kwestie wyglądu, sportu jak i odżywiania). W tym kontekście wyróżniają się szczególnie wpisy prezentujące #fitmum, w których matki pokazują, w jaki sposób wracają do formy po porodzie.

Dla części kobiet ważne jest, aby mimo przybierania na wadze w czasie ciąży, podkreślać swoją kobiecość (#sexymum). Dla części matek Instagram jest też sposobem na pochwalenie się własną aktywnością (rękodzieło, własny biznes).

Wśród najczęściej stosowanych przez matki hashatagów pojawiały się anglojęzyczne opisy (#instababy, #baby, #love). Chętnie używano opisów płci dziecka (#babyboy, #babygirl). Do wpisów podkreślających atrakcyjność kobiety dodawano hashtag #polishgirl

fot. mat. prasowe

Co jest widoczne na zdjęciu?

Głównym tematem zdjęć są dzieci (45%).


oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: Instagram, macierzyństwo, social media, ciąża

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Advertisement

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: