eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Karty graficzne ASUS ASUS R9 290X i R9 290 DirectCU II

Karty graficzne ASUS ASUS R9 290X i R9 290 DirectCU II

2014-01-27 00:40

Karty graficzne ASUS ASUS R9 290X i R9 290 DirectCU II

ASUS R9 290 DirectCU II © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Obie nowości w ofercie kart graficznych firmy ASUS z procesorami AMD Radeon™ R9 290X i R9 290 są wyposażone w dobrze znany użytkownikom system chłodzenia DirectCU II i moduł regulacji zasilania DIGI+. Dzięki temu zapewniają wydajne działanie gier i wysoką kulturę pracy - 20% niższą temperaturę i 3-krotnie mniejszy hałas, w porównaniu z modelami referencyjnymi.

Przeczytaj także: Ulepszone karty graficzne ASUS GTX560

Podstawowe taktowanie procesora modeli OC kształtuje się – w przypadku R9 290X DC II na poziomie 1050MHz, a w R9 290 – 1000MHz. Obie karty posiadają 4GB superszybkiej pamięci graficznej GDDR5, która pozwala graczom cieszyć się szybką rozgrywką przy bardzo wysokich rozdzielczościach i ustawieniach detali.

Szybkie i ciche dzięki technologiom DirectCU II i CoolTech

DirectCU II to innowacyjny system chłodzenia firmy ASUS. Wykorzystuje 10-milimetrowe miedziane przewody cieplne, które pozostają w bezpośrednim kontakcie z procesorem graficznym, dzięki czemu ciepło jest rozpraszane szybko i bardzo wydajnie.

fot. mat. prasowe

ASUS R9 290 DirectCU II

ASUS z procesorami AMD Radeon R9 290X i R9 290 są wyposażone w dobrze znany użytkownikom system chłodzenia DirectCU II i moduł regulacji zasilania DIGI


Aby zwiększyć wydajność chłodzenia, karty R9 290X DirectCU II i R9 290 DirectCU II wyposażono w większy radiator – o 220% od tych zastosowanych w konstrukcjach referencyjnych. W obu modelach znajdziemy także unikalny wentylator CoolTech. Wykorzystuje on hybrydową konstrukcję łopatki i łożyska. Zapewnia wielokierunkowy przepływ powietrza, co przyspiesza usuwanie ciepła i przekłada się na stabilne działanie grafiki.

Rozwiązania te sprawiają, że karty R9 290X DirectCU II i R9 290 DirectCU II wykazują o 20% niższą temperaturę i 3-krotnie cichszą pracę niż karty referencyjne. W praktyce oznacza to szybsze i stabilniejsze działanie zaawansowanych gier przy bardzo niskim poziomie hałasu.

fot. mat. prasowe

Karta graficzna ASUS R9 290X

Podstawowe taktowanie procesora modeli OC kształtuje się – w przypadku R9 290X DC II na poziomie 1050MHz


Dla zwiększenia komfortu grania na ich pokładzie znalazł się wbudowany przełącznik BIOS-u. z jego pomocą sprawnie przełączymy się pomiędzy szybkim i stabilnym trybem Performance lub bardzo cichym trybem Silent.

Wydajność gier z najlepszym zasilaniem

Inżynierowie firmy ASUS zastosowali w nowych kartach 8-fazowy moduł DIGI+ VRM, oparty o wytrzymałe kondensatory wykonane z polimeryzowanych półprzewodników organicznych (POSCAP). Redukuje on hałas o 30% i zwiększa wydajność o 15% w porównaniu z konstrukcjami referencyjnymi. Oferuje również szerszą tolerancję modulacji napięcia i zwiększa stabilność oraz żywotność.

Pełna kontrola i łatwe strumieniowanie

Karty R9 290X DirectCU II i R9 290 DirectCU II wyposażono w narzędzie GPU Tweak. Ułatwia ono pełne wykorzystanie potencjału procesorów graficznych. Z jego pomocą użytkownik może kontrolować taktowanie, napięcie, prędkość wentylatorów i zużycie energii.

Narzędzie GPU Tweak Streaming umożliwia udostępnianie aktywności z ekranu przez Internet w czasie rzeczywistym - dzięki temu inni mogą oglądać rozgrywkę na żywo. Do okienka strumieniowania można dodać nazwę wraz z tekstem, zdjęciami i obrazem z kamery.

Karta R9 290X DirectCU II posiada zestaw Color Match Kit składający się z metalicznych naklejek w kolorze czerwonym i złotym, które pozwalają klientom dopasować styl karty do swoich preferencji.

CENY SUGEROWANE:
  • R9290-DC2OC-4GD5 1739 zł brutto
  • R9290- DC2OC-4GD5 2339 zł brutto

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: