eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Ulepszone karty graficzne ASUS GTX560

Ulepszone karty graficzne ASUS GTX560

2012-02-10 10:25

Ulepszone karty graficzne ASUS GTX560

Nowe modele kart graficznych © fot. mat. prasowe

ASUS wprowadził do sprzedaży dwa ulepszone modele kart graficznych GTX560. Oba modele ENGTX560 Ti DC2 TOP i ENGTX560 TI DC2 wyposażone zostały w 2GB pamięci DDR5, co przede wszystkim wyróżnia je od poprzedniej wersji kart GTX560.

Przeczytaj także: Karty graficzne ASUS GTX 560

Karty te zostały także wyposażone w najnowsze, ekskluzywne narzędzie GPU Tweak. Umożliwia ono użytkownikom zmianę taktowania, napięcia i prędkości wentylatorów nawet w czterech kartach graficznych doskonale sprawdza się w konfiguracjach CrossFireX™. Narzędzie posiada dwa tryby - standardowy i zaawansowany - dzięki czemu mogą z niego korzystać użytkownicy o różnym doświadczeniu. ASUS GPU Tweak umożliwia łatwe przetaktowywanie procesora graficznego, synchronizację napięcia oraz przełączanie pomiędzy trybami 2D i 3D. To z kolei przekłada się na wyższe i bardziej precyzyjne wyniki testów porównawczych. Narzędzie oferuje funkcję aktualizacji sterowników/BIOSu, dzięki czemu karty graficzne działają zawsze optymalnie. Poręczne widgety monitorujące wyświetlają szczegółowe informacje dotyczące karty. Dzięki ścisłej współpracy z zespołem Techpowerup, firma ASUS zintegrowała GPU Tweak z programem GPU-Z, dzięki czemu grafika działa jeszcze bardziej niezawodnie.

Ponadto karty opierają się na architekturze ASUS DirectCU, w której miedziane przewody cieplne bezpośrednio stykają się z procesorem graficznym i przyspieszają rozpraszanie ciepła, dając do 20% większe osiągi. Zastosowano w nich nową wersję technologii - DirectCU II - w której dwa wentylatory 80mm zapewniają podwójny przepływ powietrza.

Karty ENGTX560 Ti DC2 TOP i ENGTX560 TI DC2 wyposażone zostały także w technologię Super Alloy Power, w której wykonane ze specjalnego stopu elementy zasilające do 35°C niższą temperaturę pracy i 2,5-krotnie dłuższą żywotność sprzętu.

fot. mat. prasowe

Nowe modele kart graficznych

Nowe modele kart graficznych ASUS GTX560

Karta ENGTX560 Ti DC2 TOP/2DI/2GD5 została fabrycznie przetaktowana do 900 MHz a karta ENGTX560 TI DC2 do 830 MHz.

Przeczytaj także


Serwery Thecus N2800 i N4800

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: