eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Nowe karty graficzne od Asusa: Strix RX 470. Gratka dla graczy

Nowe karty graficzne od Asusa: Strix RX 470. Gratka dla graczy

2016-08-05 12:43

Nowe karty graficzne od Asusa: Strix RX 470. Gratka dla graczy

Nowa karta graficzna Asusa © Asus

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Asus prezentuje Strix RX 470, nową odsłonę karty graficznej o wysokiej wydajność, z zaawansowanym chłodzeniem, a także możliwością dostosowania do indywidualnych gustów. Dzięki procesorowi graficznemu AMD Radeon RX 470, podkręconemu do 1270 MHz w trybie OC, karta ROG Strix RX 470 uzyskuje do 23% wyższą wydajność w benchmarku 3DMark Fire Strike Extreme w porównaniu z kartami referencyjnymi R9 380.

Przeczytaj także: Karta graficzna ASUS Strix GeForce GTX 1060

Sprawne chłodzenie

ROG Strix RX 470 wyposażono w technologię chłodzenia ASUS DirectCU II z rurkami cieplnymi, które mają bezpośredni kontakt z procesorem graficznym; dzięki temu wydajniej odprowadza ciepło z dala od GPU. DirectCU II z wentylatorami 0dB z opatentowaną konstrukcją skrzydeł zapewnia maksymalny przepływ powietrza, zwiększone o 105% ciśnienie statyczne nad radiatorem i trzykrotnie cichsze działanie niż w przypadku kart referencyjnych.


ROG Strix RX 470 wyposażono również w technologię ASUS FanConnect. Podczas gry GPU często osiąga wyższą temperaturę niż procesor, ale wentylatory obudowy zazwyczaj odnoszą się tylko do temperatury procesora, co wpływa na mniej efektywne zarządzanie ciepłem. ASUS FanConnect pozwala rozwiązać tę kwestię; czteropinowe złącze kontrolowane przez procesor graficzny może być podłączone do wentylatora systemowego, dzięki czemu zapewnia ukierunkowane dodatkowe chłodzenie, które gwarantuje optymalną wydajność termiczną.


Ekologiczna i energooszczędna

Wszystkie karty graficzne Asus są produkowane w technologii Auto-Extreme, zwiększającej jej wydajność oraz żywotność. Nowy proces produkcji jest również przyjazny środowisku, ponieważ eliminuje użycie mocnych chemikaliów i zmniejsza zużycie energii o 50%.

Podzespoły Super Alloy Power II zwiększają efektywność, zmniejszają utratę mocy i brzęczenie, które pojawia się przy dużym obciążeniu, a także obniżają dynamikę cieplną o ok. 50% w porównaniu z poprzednimi konstrukcjami.


Podświetlenie

Obudowę ROG Strix RX 470 wyposażono w oświetlenie ASUS Aura RGB. Ta technologia podświetlenia może wyświetlić miliony kolorów w sześciu różnych trybach, oferując w pełni spersonalizowany system gry.

Intuicyjność i możliwość podkręcania

Dzięki zaprojektowanemu na nowo, intuicyjnemu interfejsowi użytkownika, GPU Tweak II czyni podkręcanie i grę łatwiejszą, jednocześnie zachowując zaawansowane opcje dla wytrawnych overclockerów. Za pomocą jednego kliknięcia nowa funkcja Gaming Booster maksymalizuje wydajność systemu, usuwając zbędne procesy i automatycznie przydzielając wszystkie wolne zasoby. 14-dniowa licencja premium XSplit Gamecaster umożliwi użytkownikom strumieniowanie lub nagrywanie rozgrywki z poziomu wygodnej nakładki w grze. Nakładka wyświetla także prędkość taktowania procesora graficznego, temperaturę i użycie modułu VRM, a także pozwala szybko i prosto kontrolować wybór profili gier i wydajności dzięki GPU Tweak II.

Specyfikacja kart
ROG STRIX-RX470-O4G-GAMING ROG STRIX-RX470-4G-GAMING
Taktowanie 1250MHz w trybie Gaming Taktowanie 1206MHz w trybie Gaming
Taktowanie 1270MHz w trybie OC Taktowanie 1226MHz w trybie OC
PCI Express 3.0 PCI Express 3.0
OpenGL 4.5 OpenGL 4.5
Pamięć GDDR5 4GB Pamięć GDDR5 4GB
256-bitowy interfejs pamięci 256-bitowy interfejs pamięci
2 x natywny port wyjścia DVI-D 2 x natywny port wyjścia DVI-D
1 x natywny port wyjścia HDMI 2.0 1 x natywny port wyjścia HDMI 2.0
1 x natywny port Display Port 1.4 1 x natywny port Display Port 1.4

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: