eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Karta graficzna ASUS ROG Strix RX 480

Karta graficzna ASUS ROG Strix RX 480

2016-07-19 12:51

Karta graficzna ASUS ROG Strix RX 480

ASUS ROG Strix RX 480 - opakowanie © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

W drugiej połowie sierpnia na polskim rynku zagości karta graficzna ASUS ROG Strix RX 480, w której zastosowano rozwiązania znane z wcześniejszych modeli, takie jak system chłodzenia ASUS DirectCU III z technologią 0dB. Nie zabraknie również technologii Auto-Extreme czy oświetlenia ASUS Aura RGB Lighting.

Zaawansowane chłodzenie


Kartę ASUS ROG Strix RX 480 wyposażono w technologię chłodzenia ASUS DirectCU III z rurkami cieplnymi, które mają bezpośredni kontakt z procesorem graficznym; dzięki temu wydajniej odprowadza ciepło z dala od GPU, osiągając do 30% chłodniejszą rozgrywkę. Technologia DirectCU III z trzema wentylatorami 0dB, z opatentowaną konstrukcją skrzydeł zapewnia maksymalny przepływ powietrza, zwiększone o 105% ciśnienie statyczne nad radiatorem i trzykrotnie cichsze działanie niż w przypadku kart referencyjnych.

ROG Strix RX 480 wyposażono również w technologię ASUS FanConnect. Podczas gry GPU często osiąga wyższą temperaturę niż procesor, ale wentylatory obudowy zazwyczaj odnoszą się tylko do temperatury procesora, co wpływa na mniej efektywne zarządzanie ciepłem. ASUS FanConnect pozwala rozwiązać tę kwestię; dwa czteropinowe złącza kontrolowane przez procesor graficzny mogą być podłączone do wentylatorów systemowych, dzięki czemu osiąga się ukierunkowane, dodatkowe chłodzenie, które gwarantuje optymalną wydajność termiczną.

Technologia Auto-Extreme z komponentami Super Alloy Power II


Wszystkie karty graficzne ASUS są teraz produkowane w technologii Auto-Extreme; jest to pierwszy w branży, w 100% zautomatyzowany proces produkcji, który wykorzystuje tylko najlepsze materiały. Technologia Auto Extreme zapewnia niezmienną jakość kart graficznych i ich zwiększoną wydajność oraz żywotność. Nowy proces produkcji jest również przyjazny środowisku, ponieważ eliminuje użycie mocnych chemikaliów i zmniejsza zużycie energii o 50%.

Podzespoły Super Alloy Power II zwiększają efektywność, zmniejszają utratę mocy i brzęczenie, które pojawia się przy dużym obciążeniu. Obniżają także dynamikę cieplną o ok. 50% w porównaniu z poprzednimi konstrukcjami.

Oświetlenie Aura RGB i porty HDMI, które umożliwią podłączenie sprzętu VR


ROG Strix RX 480 oferuje oświetlenie ASUS Aura RGB Lighting zarówno na obudowie, jak i na płytce backplate. Ta spektakularna technologia podświetlenia może wyświetlić miliony kolorów w sześciu różnych trybach, oferując w pełni spersonalizowany system gry. ROG Strix RX 480 umożliwia podłączenie zestawów VR; posiada dwa porty HDMI, które pozwalają jednocześnie podłączyć zestaw VR i wyświetlacz.

GPU Tweak II z narzędziem XSplit Gamecaster


Dzięki zaprojektowanemu na nowo intuicyjnemu interfejsowi użytkownika, GPU Tweak II czyni podkręcanie i grę łatwiejszą niż kiedykolwiek przedtem, jednocześnie zachowując zaawansowane opcje dla wytrawnych overclockerów. Za pomocą jednego kliknięcia nowa funkcja Gaming Booster maksymalizuje wydajność systemu, usuwając zbędne procesy i automatycznie przydzielając wszystkie wolne zasoby. Roczna licencja premium XSplit Gamecaster – o wartości 99 USD – umożliwia użytkownikom strumieniowanie lub nagrywanie rozgrywki z poziomu wygodnej nakładki w grze. Nakładka wyświetla także prędkość taktowania procesora graficznego, temperaturę i użycie modułu VRM, a także pozwala szybko i prosto kontrolować wybór profili gier i wydajności dzięki GPU Tweak II.

fot. mat. prasowe

ASUS ROG Strix RX 480 - tył

Kartę wyposażono między innymi w technologie chłodzenia ASUS DirectCU III z technologią wentylatora 0dB oraz ASUS FanConnect


Dostępność i cena


ASUS ROG Strix RX 480 będzie dostępny w ogólnej sprzedaży w drugiej połowie sierpnia 2016 w orientacyjnej cenie 1440 PLN.

Specyfikacja


fot. mat. prasowe

Specyfikacja

Orientacyjna cena nowej karty wynosi 1440 PLN


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: