eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plWiadomościTelekomunikacja › Gdzie najszybszy internet mobilny w Europie? Jak wypada Polska?

Gdzie najszybszy internet mobilny w Europie? Jak wypada Polska?

2020-02-03 12:54

Gdzie najszybszy internet mobilny w Europie? Jak wypada Polska?

Gdzie najszybszy internet mobilny w Europie? © _diego cervo - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Który z europejskich krajów zasłużył sobie ostatnio na miano dostawcy najszybszego internetu mobilnego? Odpowiedź na to pytanie znajdujemy w najnowszej analizie RFBenchmark. Z zestawienia wynika, że jeżeli chodzi o szybkość pobierania danych, to w tej kategorii liderką - kolejny zresztą raz - okazała się Francja. Najszybsza wysyłka danych była z kolei domeną Hiszpanii, która również utrzymała swoją pozycję sprzed roku. Najniższą wartością PING mogła poszczycić się Łotwa. Okazuje się też, że rezultaty osiągane nad Wisłą pozwalają nam konkurować z najlepszymi.

Internet mobilny w Europie – szybkość pobierania danych


Jak wynika z najnowszych doniesień RFBenchmark, jeżeli chodzi o szybkość pobierania danych, to najszybszy internet mobilny oferowała w minionym roku Francja, która nie tylko obroniła pozycję z poprzednich 12 miesięcy, ale również po raz kolejny wyprzedziła Austrię (19,8 Mb/s) oraz Portugalię (19,3 Mb/s). Na drugim biegunie zestawienia uplasowały się z kolei Ukraina (9,7 Mb/s), Macedonia (10,4 Mb/s) oraz Rosja (11,5 Mb/s).

fot. mat. prasowe

Internet mobilny w Europie - szybkość pobierania danych w Europie

Zadowoleni z szybkości pobierania plików nie mogą być m.in. mieszkańcy Macedonii.


Internet mobilny w Europie – szybkość wysyłania danych


Pod względem szybkości wysyłania danych na miano najlepszego dostawcy internetu mobilnego ponownie zasłużyła Hiszpania (10,3 Mb/s), której po piętach deptały Austria (10,2 Mb/s) i Holandia (10,1 Mb/s). Na największe problemy z wysłaniem danych internetu mobilnego mogli narzekać natomiast mieszkańcy Ukrainy (3,4 Mb/s), Macedonii (3,5 Mb/s) oraz Białorusi (5,1 Mb/s).

fot. mat. prasowe

Internet mobilny w Europie - szybkość wysyłąnia danych w Europie

Najlepszą szybkość wysyłania danych oferowały Austria i Hiszpania.


PING


Na czele zestawienia państw z najniższą wartością ping znalazła się Łotwa, która dzięki wynikowi 59 ms wyprzedziła Norwegię (61 ms) i Wielką Brytanię (62 ms). Inne państwa nadbałtyckie tuż za top3 – Estonia i Litwa zanotowały dokładnie ten sam wynik (63 ms). W gronie najsłabszych po raz kolejny Ukraina (100 ms) oraz Azerbejdżan (98 ms) i Rosja (92 ms).

fot. mat. prasowe

Internet mobilny w Europie - PING

Najniższą wartością ping mogła poszczycić się Łotwa.


Internet mobilny w Europie - jak wypadamy na tle innych?


Polska była bardzo blisko awansu do czołowej trójki w kategorii średniej szybkości pobierania danych. W innych kategoriach wypadła słabiej, ale trzymała solidny poziom. Jeżeli chodzi o średnią szybkość wysyłania danych to polscy użytkownicy Internetu mobilnego mogli cieszyć się niezłym rezultatem 8,5 Mb/s. To wynik stosunkowo dobry, gdy spojrzymy na osiągnięcia państw sąsiednich (Niemcy – 7,9 Mb/s, Czechy – 8,1 Mb/s, Słowacja – 7,5 Mb/s). Również w kategorii najniższej wartości ping Polska trafiła do dość elitarnego grona z wynikiem 69 ms. Po raz kolejny okazał się on lepszy niż ten sam wskaźnik w Niemczech (71 ms), a tę samą wartość odnotowali mieszkańcy Belgii, Holandii i Irlandii.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: