eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Nowa fabryka Elfa Manufacturing w Koszalinie

Nowa fabryka Elfa Manufacturing w Koszalinie

2012-11-28 13:25

Nowa fabryka Elfa Manufacturing w Koszalinie

Fabryka w Koszalinie © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Elfa Manufacturing Poland Sp. z o.o., firma należąca do szwedzkiej Grupy Elfa, specjalizującej się w rozwiązaniach do przechowywania, otworzyła nową fabrykę w Koszalinie, na terenie Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W obiekcie o łącznej powierzchni 8000 m2 będą wytwarzane komponenty systemu elfa, takie jak kosze, półki i wieszaki oraz elementy konstrukcyjne.

Przeczytaj także: Fabryka katalizatorów BASF w Środzie Śląskiej

W połowie października miało miejsce uroczyste otwarcie nowego zakładu produkcyjnego firmy Elfa Manufacturing Poland Sp. z o.o., należącej do międzynarodowej Grupy Elfa z siedzibą w Szwecji. Fabryka powstała w podstrefie "Koszalin" Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przy ul. Strefowej 7 w Koszalinie. W ramach inwestycji liczącej łącznie 8000 m2 połączono sektor produkcyjny, pomieszczenia socjalno-biurowe oraz sektor magazynowy (2 300 m2). W obiekcie będą wytwarzane elementy systemu do przechowywania elfa, takie jako kosze, półki i wieszaki, przeznaczone zarówno na polski rynek, jak i eksport – do Francji, Niemiec, Rosji, a nawet Japonii czy Australii.

Elfa w Koszalinie

Koncern jest obecny w Koszalinie już ponad 10 lat. Pierwszy ośrodek produkcyjny Elfa został wybudowany w 2001 roku, w celu wsparcia głównej fabryki firmy w szwedzkim mieście Västervik. Wówczas, w siedzibie przy ul. Bohaterów Warszawy, na powierzchni 900 metrów kwadratowych zatrudnionych było jedynie 10 pracowników. Rozwój i ekspansja firmy spowodowały potrzebę zmiany dotychczasowej fabryki, a w efekcie podjęcie decyzji o budowie nowego obiektu produkcyjnego w koszalińskiej podstrefie ekonomicznej. W październiku 2011 roku inwestor podpisał przedwstępną umowę kupna działki i stojącej na niej hali należącej wcześniej do firmy BRE Leasing.

fot. mat. prasowe

Fabryka w Koszalinie

W obiekcie o łącznej powierzchni 8000 m2 będą wytwarzane komponenty systemu elfa, takie jak kosze, półki i wieszaki oraz elementy konstrukcyjne.


- Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwoju polskiego oddziału Elfa w Koszalinie. W ciągu 11 lat wybudowaliśmy ośrodek o wysokiej wydajności, z wykwalifikowanym zespołem, skoncentrowanym na wynikach finansowych firmy – komentuje Johan Knutson, Dyrektor Fabryki Elfa Manufacturing Poland Sp. z o. o.

- Polska stanowi strategiczny region w portfolio firmy Elfa – zarówno pod względem produkcji, jak i sprzedaży, dlatego chcemy rozwijać naszą obecność na tym rynku – dodaje Per von Mentzer, Dyrektor Generalny firmy Elfa International AB.

W nowym ośrodku zatrudniono łącznie 200 osób – 21 w działach biurowych oraz 179 w części wytwórczej. Obiekt wyróżnia wysoki poziom wydajności oraz możliwość zwiększenia produkcji, w wypadku wzrostu zapotrzebowania. Obok fabryki, Grupa Elfa w Polsce ma również swój oddział w Łodzi, gdzie znajduje się biuro handlowe, zatrudniające 8 osób. Sprzedaż produktów elfa w Polsce wzrosła w ciągu ostatniego roku o 20%.

fot. mat. prasowe

Szafa wnękowa

Asortyment firmy obejmuje systemy koszy, systemy półek wykonane ze stali i drewna oraz robione na miarę drzwi przesuwne.


Elfa International AB jest spółką matką grupy kapitałowej Elfa, posiada pięć fabryk oraz dziewięć przedstawicielstw handlowych w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Danii, Francji, Niemczech i Polsce. Elfa sprzedaje swoje produkty pod pięcioma markami; elfa, Sparring, Lumi, Noga oraz Kirena. Firma została założona w 1948 roku i obecnie jest światowym liderem w dostarczaniu kreatywnych systemów przechowywania. Asortyment obejmuje systemy koszy, systemy półek wykonane ze stali i drewna oraz robione na miarę drzwi przesuwne. Produkty elfa są sprzedawane w ponad 25 krajach poprzez oddziały, domy sieciowe typu DIY oraz niezależnych dystrybutorów. Grupa zatrudnia ponad 630 osób, a obroty przekraczają 900 milionów koron szwedzkich.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: