eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Fabryka Petralana w Bytomiu niedługo rusza

Fabryka Petralana w Bytomiu niedługo rusza

2014-10-09 13:59

Fabryka Petralana w Bytomiu niedługo rusza

Fabryka wełny mineralnej Petralana © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

W Bytomiu powstaje fabryka wełny mineralnej Petralana. Od kilku miesięcy trwa rekrutacja nowych pracowników - zatrudnionych będzie ok. 200 osób. Petralana ma przynosić nie tylko doraźne korzyści mieszkańcom, ale być również punktem przyciągającym do Bytomia kolejnych inwestorów.

Przeczytaj także: Takeda Pharma zbuduje nową fabrykę

Fabryka położona jest w samym środku aglomeracji śląskiej. Istotny jest dostęp do najważniejszych surowców, m.in. dolomitu i bazaltu z pobliskiego kamieniołomu, kluczowych w procesie produkcji wełny mineralnej. W bezpośrednim sąsiedztwie fabryki znajduje się również koksownia,a gaz przez nią emitowany będzie wykorzystany przez fabrykę w procesie produkcji. Co ważne, Petralana zaoferuje około 200 miejsc pracy – obecnie trwa rekrutacja, a w procesie uczestniczy PUP w Bytomiu.

fot. mat. prasowe

Fabryka Petralana - budowa

Fabryka zapewni pracę ok. 200 pracownikom


Cieszę się, że w naszym mieście powstanie znowu tak duża fabryka. Dla nas – dla Bytomia to duża szansa na rozwój, na nowe miejsca pracy i na zagospodarowanie tej dzielnicy - mówi Prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

Celem Petralany jest również pomoc mieszkańcom, nie tylko poprzez zatrudnienie, ale także inne formy wsparcia. – My nie budujemy fabryki, ale markę. Żadna marka nie może istnieć bez zaufania otoczenia, a Petralana to inwestycja stworzona przez ludzi pochodzących z Bytomia – przyznaje dr Sebastian Chachołek, Dyrektor ds. Komunikacji w Petralanie. – Tak duży zakład jak Petralana, prócz ocieplenia wielu domów i mieszkań, może także ocieplić wizerunek miasta. Umiejętnie prowadzona inwestycja, jaką jest budowa fabryki wełny mineralnej, może pociągnąć za sobą innych przedsiębiorców, skłonnych inwestować na terenie Bytomia – dodaje.

fot. mat. prasowe

Petralana w Bytomiu

Fabryka powstanie w dzielnicy Bobrek w Bytomiu


W sfinansowaniu budowy fabryki Petralanie pomaga SK Bank. – Jest to dobra i nowoczesna inwestycja, która wpisuje się w strategię naszego banku, czyli finansowanie polskich przedsiębiorców polskim kapitałem. Jesteśmy wielkim bankiem, który jest w stanie samodzielnie sfinansować tak duże przedsięwzięcie. Poza tym wierzymy w ten biznes i sprawdziliśmy go. Wszystkie fabryki wełny mineralnej znajdują się na północy Polski, kamień ściągają z południa i kupują drogi gaz. Tu mamy blisko surowce i gaz koksowniczy, który jest kilkakrotnie tańszy od ziemnego. Wszystko przemawia więc za tym, że inwestycja ma szanse na powodzenie – mówi Michał Miniszewski, Dyrektor Oddziału Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa SK Bank.

fot. mat. prasowe

Fabryka wełny mineralnej Petralana

SK Bank pomaga w sfinansowaniu budowy fabryki


Moc wytwórcza zakładu ma wynosić 41 000 000 kg wełny mineralnej skalnej rocznie. Petralana nie zamierza się ograniczać tylko do rodzimego rynku – w planach jest również eksport do innych krajów Europy.

oprac. : Agata Fąs / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: