eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Nowa fabryka Newell Rubbermaid we Włocławku

Nowa fabryka Newell Rubbermaid we Włocławku

2012-12-21 00:20

Nowa fabryka Newell Rubbermaid we Włocławku

Wózek dziecięcy © aleksey ipatov - Fotolia.com

Newell Rubbermaid - światowy dystrybutor m.in. marki teutonia - w grudniu br. otworzy nową fabrykę we Włocławku. Budynek produkcyjno-magazynowy o łącznej powierzchni niemal 5000 m2 rozpocznie działalność w styczniu 2013 r. Firma będzie produkować średnio 3500 wózków miesięcznie - to początkowe możliwości produkcyjne nowego zakładu.

Przeczytaj także: Nowa fabryka Elfa Manufacturing w Koszalinie

Nowoczesna fabryka Newell Rubbermaid powstaje przy ul. Inowrocławskiej 14 we Włocławku. Obiekt zostanie przeznaczony do produkcji i magazynowania najwyższej jakości, bezpiecznych wózków dla dzieci marki teutonia. Nowa fabryka jest w pełni zgodna z restrykcyjnymi wymogami produkcyjnymi marki teutonia oraz posiada rozbudowany system bezpieczeństwa SEAL (Safety Excellence and Leadership).

Budynek produkcyjno-magazynowy będzie miał powierzchnię niemal 5000 m2. Budowa została rozpoczęta w lipcu b.r. Wykonawcą jest firma Real z Leszna, a nadzorcą – belgijska firma ILD. W połowie grudnia 2012 r. obiekt zostanie oddany do użytku, a po dwóch tygodniach – na początku stycznia 2013 r. – ruszy produkcja. Zatrudnienie w fabryce znajdzie ok. 100 mieszkańców Włocławka i okolic, a niemal 350 zewnętrznych kontrahentów może liczyć na współpracę.

fot. aleksey ipatov - Fotolia.com

Wózek dziecięcy

Nowoczesna fabryka Newell Rubbermaid powstaje przy ul. Inowrocławskiej 14 we Włocławku. Obiekt zostanie przeznaczony do produkcji i magazynowania najwyższej jakości, bezpiecznych wózków dla dzieci marki teutonia.


– Nowy zakład ma zdecydowanie większą powierzchnię produkcyjną oraz większe i bardziej komfortowe zaplecze socjalne dla pracowników. Ponadto, wyposażony jest w gate-doki, które w znacznym stopniu usprawnią procesy załadunku i rozładunku. Z myślą o klientach, niezwykle istotne było dla nas także spełnienie restrykcyjnych wymogów produkcyjnych marki teutonia, co udało się w pełni osiągnąć dzięki współpracy z doskonałym wykonawcą i nadzorcą – mówi Sławomir Maciejewski dyrektor produkcji i członek zarządu firmy Newell Poland Production Sp. z o.o.

teutonia to marka wysokiej klasy wózków dziecięcych, która powstała w 1947 r. w niemieckim regionie Westfalii. Obecnie należy do koncernu Newell Rubbermaid – światowego dystrybutora takich marek, jak: Parker, Waterman Graco czy Irwin. teutonia jest jedną z najchętniej kupowanych marek wózków w Niemczech i Skandynawii, a jej produkty dostępne są w 29 krajach na całym świecie. W Polsce firma istnieje przeszło 12 lat. Wózki teutonia wyróżniają się najwyższą jakością, precyzją wykonania i bezpieczeństwem – marka ta jest monitorowana przez TÜV Rheinland i posiada znak Toxproof przyznawany produktom wolnym od substancji szkodliwych i toksyn. Ponadto, wózki teutonia charakteryzują się niepowtarzalnym stylem i ładnym wyglądem. Oferowany przez markę koncept „Made for you” daje także możliwość stworzenia wózka odzwierciedlającego gust przyszłej mamy.

oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: