eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Takeda Pharma zbuduje nową fabrykę

Takeda Pharma zbuduje nową fabrykę

2013-10-30 12:11

Takeda Pharma zbuduje nową fabrykę

Takeda Pharma - wizualizacja inwestycji © fot. mat. prasowe

W Łyszkowicach k/Łowicza odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod nowoczesną fabrykę Takeda Pharma, symbolicznie rozpoczynające budowę obiektu. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma MCKB.

Przeczytaj także: Nowa fabryka Newell Rubbermaid we Włocławku

W symbolicznym rozpoczęciu budowy wzięli udział pracownicy i kierownictwo zakładu, a także członkowie zarządu Takedy na region Europy i przedstawiciele MCKB.

- Wmurowanie kamienia węgielnego to moment równie ekscytujący, co zakończenie inwestycji. Pierwszy położony kamień lub cegła to symbol początku budowy, podstawy jej zaistnienia – tłumaczy Piotr Grabowicz, Prezes Zarządu MCKB. – Dawniej na kamieniu węgielnym umieszczano imię głównego budowniczego, dziś umieszcza się tam informacje o dacie budowy, inwestorze. To uroczysta chwila dla wszystkich biorących udział w inwestycji.

W nowych obiektach produkcyjnych i magazynowych, które wybuduje MCKB, spółka Takeda Pharma rozpocznie wytwarzanie leków i suplementów diety. Dzięki inwestycji, Polska, a tym samym region łódzki, zyska na znaczeniu w ramach europejskiej sieci produkcyjnej. Rozbudowa zakładu zostanie zakończona w 2014 roku, natomiast rozpoczęte już transfery produkcji zostaną zakończone na początku 2015 r. Do końca października br. zostanie ukończone 90% robót fundamentowych pod cztery obiekty wchodzące w zakres Inwestycji tj. hala produkcyjna, hala Wejścia/Wyjścia, magazyn automatyczny bezobsługowy i łącznik. Najbardziej zaawansowanym w prace budowlane obiektem jest „serce zakładu” czyli 3-kondygnacyjna hala produkcyjna, gdzie zakończono właśnie prace konstrukcyjne parteru i przystąpiono do wykonywania pierwszego stropu.

- Nowoczesny zakład produkcyjny w Łyszkowicach jest wizytówką Takedy w Polsce – mówi Piotr Grabowicz – jesteśmy dumni, że możemy brać udział w tworzeniu wizerunku międzynarodowego koncernu i przyczynić się do jego rozwoju w naszym regionie.

Takeda w Polsce, posiadająca główną siedzibę w Warszawie, jest częścią Takeda Pharmaceutical Company Limited, Osaka, Japonia. Koncern zajmuje 12. miejsce w globalnej sprzedaży produktów na receptę i jest obecny w ponad 70 krajach. Zakład farmaceutyczny w Łyszkowicach wytwarza leki i suplementy diety na rynek polski i rynki zagraniczne.

fot. mat. prasowe

Takeda Pharma - wizualizacja inwestycji

W nowych obiektach produkcyjnych i magazynowych, które wybuduje MCKB, spółka Takeda Pharma rozpocznie wytwarzanie leków i suplementów diety.


oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: