eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaInwestycje › Fabryka Polaris w Opolu już otwarta

Fabryka Polaris w Opolu już otwarta

2014-09-24 13:02

Fabryka Polaris w Opolu już otwarta

Polaris w Opolu © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Nowy zakład produkcyjny firmy Polaris Industries w Opolu, który został właśnie uruchomiony, zajmuje powierzchnię ponad 32 000 m2. Do końca roku pracę w nim znajdzie 300 osób. Co może zaskakiwać, zakład ten jest pierwszym miejscem produkcji pojazdów terenowych Polaris poza Ameryką Północną.
Do przyszłego roku pracę w zakładzie znajdzie 300 osób, a pierwsze dostawy pojazdów do klientów powinny rozpocząć się w pierwszym kwartale 2015 roku. Fabryka w Opolu wyprodukuje około 35 modeli pojazdów terenowych. Z Polski trafią one do sześciu oddziałów firmy i ponad trzydziestu dystrybutorów z regionu EMEA (Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki). W Opolu prowadzone będą także badania i prace projektowe, pozwalające dostosować pojazdy do potrzeb lokalnego odbiorcy.

fot. mat. prasowe

Zakład produkcyjny Polaris

Do końca roku w zakładzie znajdzie pracę 300 osób


Fabryka w Opolu, która ma odpowiadać za jedną trzecią sprzedaży poza rynkiem Ameryki Północnej, jest kluczowa dla naszych międzynarodowych planów rozwoju, ponieważ zapewnia terminowe zwiększenie mocy produkcyjnej, a jej lokalizacja stwarza najlepsze warunki do współpracy z klientami w regionie EMEA – mówi Scott Wine, Prezes i Dyrektor Generalny Polaris. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że do zespołu Polaris dołączają pracownicy z Polski o bardzo wysokich kwalifikacjach zawodowych. Jestem przekonany, że uda się im pobudzić rozwój biznesu w regionie EMEA.

fot. mat. prasowe

Polaris w Opolu

Fabryka w Opolu ma odpowiadać za jedną trzecią sprzedaży poza rynkiem Ameryki Północnej


Nasze możliwości inżynieryjne i produkcyjne w Polsce pozwolą rozwijać i wytwarzać produkty spełniające oczekiwania tego rynku. Skrócimy czas realizacji zamówień i zapewnimy jeszcze lepsze wsparcie dla klientów. Mamy również możliwości zaopatrywania się w większą liczbę części u lokalnych dostawców. To wszystko oznacza duże korzyści dla całego regionu – mówi Suresh Krishna, Wiceprezes Polaris na region EMEA.

Dzięki uruchomieniu przez Polaris lokalnej produkcji na rynki EMEA, zakład w Opolu usprawni łańcuch dostaw i pomoże firmie sprostać wysokiemu zapotrzebowaniu na szeroką gamę produktów. Fabryka w Opolu będzie także koncentrować się na podnoszeniu wydajności operacyjnej poprzez wdrożenie metod efektywnego zarządzania produkcją LEAN, w tym technik i metod 5S oraz zarządzania wizualnego.

fot. mat. prasowe

Zakład Polaris w Opolu - wnętrze

Zakład posiada 2,5 kilometrowy tor testowy oraz energooszczędną lakiernię


Ta inwestycja to najlepszy przykład, że marzenia czasem się spełniają. Jesteśmy dumni z faktu, iż Polaris zdecydował się wybrać Opole na swojego partnera za oceanem – komentuje Ryszard Zembaczyński, Prezydent Miasta Opola.

Budowa zakładu produkcyjnego w Opolu trwała nieco ponad rok. Od momentu podpisania kontraktu na budowę do chwili rozpoczęcia produkcji upłynęło zaledwie 15 miesięcy. Zakład posiada własny, 2,5 kilometrowy tor testowy, oraz energooszczędną lakiernię. Fabryka Polarisa jest przygotowana na rosnące oczekiwania rynku – może w niej jednocześnie pracować do 500 osób.

Zakład powstał na działce o powierzchni 12 ha, zlokalizowanej na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, obszaru wspierającego gospodarczy rozwój regionu.

Informacje o zakładzie


fot. mat. prasowe

Informacje o zakładzie

Zakład w Opolu usytuowany jest na 32 000 m2 powierzchni


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: