eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Będzie praca dla handlowca

Będzie praca dla handlowca

2010-10-29 10:25

Poprawia się sytuacja na rynku sprzedaży detalicznej. Przeciętny konsument kupuje więcej i, jak twierdzą przedstawiciele firm zajmujących się handlem, dystrybucją i outsourcingiem sprzedaży, możemy spodziewać się kolejnych wzrostów. To oznacza, że będzie więcej pracy dla przedstawicieli handlowych i sprzedawców, którzy już są najbardziej poszukiwaną grupą zawodową. Jesień i początek zimy będzie dla wielu firm okresem rywalizacji o specjalistów z tej dziedziny - podaje Target BPO.

Przeczytaj także: Najbardziej poszukiwani pracownicy 2012

Wg producentów i ekspertów rynkowych ostatnie miesiące roku przyniosą ogólne ożywienie w handlu. Dane opublikowane przez instytucje badawcze potwierdzają poprawę wyników sprzedaży w lecie i wskazują na dalszą tendencję wzrostową. Z raportów GUS wynika, że sprzedaż detaliczna wzrosła we wrześniu o 1,2% w ujęciu miesięcznym i zwiększyła się o 8,6% rok do roku. W sierpniu sprzedaż detaliczna w ujęciu rocznym wzrosła o 6,6%. Potwierdzają to ostatnie doniesienia Eurostatu. Polska ze wzrostem rocznym na poziomie 6,7% w sierpniu była zdecydowanym liderem w Unii Europejskiej. Firmy działające na polskim rynku potwierdzają tendencje wzrostowe i spodziewają się dobrego końca roku. Pozytywne scenariusze dotyczą różnych sektorów w tym FMCG, odzieży i obuwia, sprzętu RTV i AGD, samochodów, chemii gospodarczej, karmy dla zwierząt i wielu innych.

„Motorem rozwoju jest nie tylko poprawiająca się koniunktura i oddalenie wizji kryzysu”, tłumaczy Łukasz Gajewski, prezes firmy Target BPO, która outsourcingową siecią sprzedaży obejmuje już całą Polskę. „Jednym z powodów wzrastających wskaźników sprzedaży na koniec tego roku jest zapowiadana podwyżka VAT. Konsumenci, w obawie przed zapowiadanym wzrostem cen, a taką obawę wyraża 37% Polaków, ruszyli do sklepów. Największy skok sprzedaży spodziewany jest na sam koniec roku”.

W związku z tymi zjawiskami firmy zgłaszają większe zapotrzebowanie na pracowników, przede wszystkim przedstawicieli handlowych.

To są miesiące dla przedstawicieli handlowych

Poprawiające się wskaźniki i optymizm producentów oznaczają nowe miejsca pracy dla specjalistów w zakresie sprzedaży. To już teraz jeden z zawodów najczęściej poszukiwanych w Polsce. Ogółem, w handlu pracuje już 7% Polaków, a branża ta od początku roku niezmiennie generuje najwięcej etatów. W serwisie otopraca.pl ogłoszenia w kategorii handel/sprzedaż stanowiły średnio 12% wszystkich ofert pracy opublikowanych od początku 2010 roku. Wg danych serwisu egospodarka.pl w sierpniu sprzedawcy byli najliczniejszą grupą osób poszukiwanych do pracy. Czekało na nich 12 tysięcy ofert. Tymczasem propozycji pracy dla handlowców wciąż przybywa. Względem lipca odnotowano wzrost ofert o 8,3 procent. Firmy, poszukując specjalistów, coraz mocniej konkurują między sobą. Walka trwa nie tylko w Internecie. Propozycje dla przedstawicieli handlowych to niejednokrotnie najliczniejsze i najbardziej wyeksponowane ogłoszenia w gazetach i na targach pracy. Na anonse można natknąć się także w miejscach nietypowych – na drzewach, słupach czy nawet w gazetkach parafialnych.

 

1 2

następna

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: