eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieInternet › GOPR szkoli online

GOPR szkoli online

2004-06-15 10:36

Pod adresem gopr.com.pl uruchomione zostało szkolenie otwarte GOPR "W górach bezpiecznie!". To pierwsze w Polsce szkolenie e-learning z zakresu udzielania pierwszej pomocy, profilaktyki unikania wypadkom w górach oraz zachowania się w sytuacjach ekstremalnych.

Przeczytaj także: Noclegi online

Warstwa merytoryczna szkolenia oparta została o wiedzę i doświadczenie ratowników GOPR na podstawie pomysłu oraz metodyki zaprojektowanej przez firmę eSynergia. Za warstwę wizualną oraz technologiczną szkolenia odpowiedzialna jest spółka MyNetwork Polska.

Szkolenie składa się z ponad stu ekranów, a wiedza na nich zawarta podzielona została na trzy części - pierwszą pomoc, profilaktykę oraz zachowanie w sytuacjach ekstremalnych.

Treść kursu czyta lektor - narrator, a komentuje wirtualny ratownik, doradca, który prowadzi uczestnika przez poszczególne slajdy szkolenia. Przy realizacji projektu duży nacisk położono na jak najlepsze zobrazowanie poruszanej problematyki oraz wykorzystanie różnych form interakcji uczącego się z prowadzącymi - w formie quizów i testów wiedzy. Te rozwiązania mają za zadanie sprawić aby przyswojenie wiedzy odbywało się z wykorzystaniem założeń pedagogiki afektywnej (uczenie się przez zabawę z zaangażowaniem emocji).

Kurs kierowany jest głównie do młodzieży – to młodzi ludzie najczęściej padają ofiarami wypadków w górach, jednak wiedza zawarta w szkoleniu z pewnością przyda się wszystkim, którzy zainteresowani są turystyką górską. Aby uzyskać założony cel, tj. obniżenie ilości wypadków w górach, twórcy projektu zamierzają wprowadzić szkolenie "W górach bezpiecznie" jako obowiązkowe do nauczania w szkołach w całym kraju. Patronat honorowy i wsparcie dla projektu objęło: Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu, Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska, Senator Grażyna Staniszewska (Interkl@sa), a także Rzecznik Praw Dziecka.

Autorzy projektu mają nadzieję, że szkolenie "W górach bezpiecznie!" kontynuować będzie sukces Europejskiej Akademii Internetowej, także szkolenia otwartego, do którego przystąpiło dotychczas 40 000 studentów, co pod tym względem stawia je na równi z Uniwersytetem Jagiellońskim.

Dzięki wsparciu sponsorów (FinLife, Hi Mountain, Plus GSM) szkolenie jest całkowicie bezpłatne, wystarczy tylko komputer i dostęp do sieci Internet. Dzięki wsparciu patronów medialnych, przede wszystkim portalu Onet.pl, informacja o szkoleniu dociera szybko i skutecznie do wielu internautów.

oprac. : Sylwester Kozak / e-biznes.pl e-biznes.pl

Więcej na ten temat: gopr, szkolenia online, wakacje, góry

Przeczytaj także

iTunes już w Europie

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: