eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Oprogramowanie Iomega v.Clone

Oprogramowanie Iomega v.Clone

2010-01-15 10:39

Oprogramowanie Iomega v.Clone

© fot. mat. prasowe

Firma Iomega Corporation, będąca własnością EMC, ogłosiła premierę oprogramowania Iomega v.Clone, które umożliwa użytkownikom przechowywanie na przenośnych dyskach obrazu komputerów PC, które mogą być następnie "uruchamiane" na dowolnym innym komputerze PC.

Przeczytaj także: Dyski Iomega eGo

fot. mat. prasowe

Technologia v.Clone będzie dostępna z końcem miesiąca dla klientów, którzy zakupili dyski firmy Iomega, w postaci oprogramowania dostępnego na stronach Iomega. Oprogramowanie v.Clone będzie również sprzedawane z nowymi przenośnymi dyskami USB 2.0.

Jak działa technologia v.Clone

v.Clone, przygotowana we współpracy z EMC i wykorzystująca technologię wirtualizacji VMware, tworzy wirtualną kopię sytemu operacyjnego podstawowego komputera, aplikacji i ustawień personalnych, które następnie przechowuje na przenośnym dysku twardym Iomega (tylko tych z interfejsem USB). Po podłączeniu dysku z oprogramowaniem v.Clone do dowolnego komputera z interfejsem USB, użytkownicy uzyskują dostęp do zasobów sklonowanego komputera. Po zakończeniu pracy na drugim komputerze dane nie są pozostawiane (tylko aplikacja v.Clone). v.Clone synchronizuje dane z pierwotnym komputerem po ponownym podłączeniu dysku.

To, co czyni oprogramowanie Iomega wyjątkowym, to możliwość aktualizacji wirtualnego obrazu po zmianach dokonanych na pierwotnym komputerze oraz synchronizacja powrotna danych zmienionych na dysku, z wykorzystaniem innych komputerów po ponownym podłączeniu dysku. Funkcjonalność ta pozwala użytkownikom poruszać się pomiędzy środowiskiem fizycznym i wirtualnym za każdym razem, gdy podłączą dysk zewnętrzny z programowaniem Iomega v.Clone.

Wykorzystanie v.Clone

Popularne komputery przenośne typu netbook nie mają dysków twardych i przez wielu uważne są za zbyt słabe do obsługi aplikacji innych niż przeglądarki internetowe. Nie jest to prawdą. Korzystając z technologii v.Clone nawet te małe komputery mogą obsługiwać wirtualny obraz w pełni wyposażonych komputerów PC. Podłączenie zewnętrznego dysku twardego z technologią v.Clone do netbooka zmienia go w przenośną kopię podstawowego komputera PC użytkownika. Dzięki temu, użytkownicy lubiący podróżować z lekkimi netbookami zyskują dobry poziom elastyczności pracy.

Bezpieczeństwo jest zawsze ważne. Aby chronić informacje użytkownika w wirtualnej kopii v.Clone zostały wykorzystane dwa poziomy zabezpieczeń. Pierwszy z nich to ochrona hasłem wbudowana w v.Clone. Nie znając hasła nie można uzyskać dostępu do środowiska v.Clone. Aplikacja może też być używana w połączeniu z dyskami Iomega® eGo™ Encrypt lub Encrypt Plus, które szyfrują dane na dyskach. Środowisko wirtualne i wszystkie dane przechowywane są na dyskach Iomega, dzięki czemu, żadne dane nie pozostają na komputerach wykorzystywanych do wirtualizacji.

W razie awarii komputera głównego, dyski Iomega ze środowiskiem v.Clone i kopią komputera mogą być wykorzystane na dowolnym innym komputerze PC. Z uwagi na to, że dane na dysku są na bieżąco uaktualniane, użytkownik ma dostęp do ostatnich maili, dokumentów i danych, a nawet może przenieść je na nowy komputer.

Zmiana na nowy system operacyjny lub awaria? Dzięki v.Clone można uruchamiać wirtualny komputer na dowolnym innym, dopóki nie upora się z awarią podstawowego.

Oprogramowanie Iomega v.Clone będzie dostępne do pobrania ze strony Iomega pod koniec miesiąca lub z nowymi dyskami Iomega. Pod koniec pierwszego kwartału tego roku oprogramowanie v.Clone będzie instalowane na dyskach Iomega® eGo™ Portable Hard Drive (USB), Iomega eGo Encrypt Plus Portable Hard Drive, Iomega eGo BlackBelt Portable Hard Drive oraz Iomega Prestige™ Portable Hard Drive.

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: