eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Dysk przenośny PQI z serii H550

Dysk przenośny PQI z serii H550

2009-12-21 00:12

Dysk przenośny PQI z serii H550

© fot. mat. prasowe

W sprzedaży jest już dostępny przenośny dysk PQI z serii H550 o pojemności 640 GB. Nowy HDD oferuje więcej miejsca na przechowywanie danych oraz niższe zużycie energii i dobrą ochronę zapisanych informacji.

Przeczytaj także: Flash USB PQI Cool Drive U368

fot. mat. prasowe

W pamięci PQI z serii H550, dzięki zastosowaniu nowego talerza, zmniejszone zostało zużycie prądu i poprawione rozpraszanie ciepła o 80 proc., w porównaniu z poprzednimi modelami. Dodatkowo nośnik wyposażony został w system FFS (Free-Fall Sensor), który parkuje głowicę przy wykryciu bezwładności, chroniąc talerz przed uderzeniem głowicy dysku. Gwarantuje to bezpieczeństwo danych i dobrą ochronę sprzętu przed uszkodzeniem.

Dysk posiada funkcję USB Turbo Boost, która umożliwia zwiększenie prędkości transferu danych o 53 proc. - do 38 MB/s podczas odczytu i 40 MB/s przy zapisie danych. Pozwala to zaoszczędzić czas przy kopiowaniu plików o dużych rozmiarach, np. filmów lub mp3. Dzięki opcji backupu danych za pomocą jednego przycisku (OTB), można skopiować informacje z komputera. Darmowe oprogramowanie UR Smart umożliwia efektywne zarządzanie danymi (np. przenoszenie zakładek internetowych lub poczty e-mail z Outlooka) oraz zabezpieczenie komputera przed nieautoryzowanym dostępem.

Pamięć oferowana jest w dwóch kolorach - czarnym i białym. W zestawie znajduje się etui na dysk i akcesoria. Cena dysku H550 o pojemności 640 GB wynosi 519 zł brutto. Nośnik objęty jest trzyletnią gwarancją producenta i dostępny jest u autoryzowanych partnerów handlowych Konsorcjum FEN - dystrybutora PQI w Polsce.

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: