eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Projektor video Acer P1266i

Projektor video Acer P1266i

2009-09-16 02:15

Projektor video Acer P1266i

© fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Firma Acer przedstawiła nowy projektor Acer P1266i z bezprzewodowym interfejsem, przeznaczony do zastosowań w salach konferencyjnych oraz instytucjach edukacyjnych. Projektor P1266i umożliwia bezprzewodowe prowadzenie prezentacji w różnych miejscach.

Przeczytaj także: Przenośny projektor Acer C205 LED

Urządzenie jest oferowane wraz z pilotem zdalnego sterowania, który jest wyposażony we wskaźnik laserowy oraz funkcje myszy i przyciski Page Up/Page Down, także w przycisk Empowering Key, umożliwiający dostęp do programów narzędziowych Acer Empowering Technology.

Projektor P1266i pozwala na wybieranie sposobu przesyłania obrazu, dzięki bezprzewodowemu interfejsowi IEEE 802.11b/g, port Ethernet oraz standardowe gniazda wideo. Urządzenie może wyświetlać sygnał nie tylko z komputera PC lub odtwarzacza DVD - funkcja MobiShow pozwala na przesyłanie obrazu z smaftfona z interfejsem WiFi. Dzięki funkcji Acer Quad-View, która dzieli ekran na cztery części i pozwala na jednoczesne wyświetlanie obrazu z różnych komputerów, do bezprzewodowego projektora może podłączyć się kilku użytkowników naraz. Rozdzielczość HD pozwala na płynne wyświetlanie ostrego obrazu ruchomego nawet na dużych ekranach.

W projektorach Acer zastosowano technologie ColorSafe oraz DLP, pozwalające na wyeliminowanie zjawiska pogarszania się odwzorowania barw. Ponadto, układ DLP pozwolił na skonstruowanie projektora pozbawionego filtrów.

Przy jasności 2700 lumenów ANSI oraz współczynniku kontrastu 2700:1, projektor Acer P1266i posiada dobrą jakość obrazu, natomiast podstawowa rozdzielczość XGA pozwala na wyraźne odwzorowanie szczegółów. Technologia ColorBoost II powoduje, że projektor wyświetla obraz o większym kontraście z realistycznie odwzorowanymi kolorami, w tym również odcieniami ludzkiej skóry.


Oprócz lampy o trwałości do 4000 godzin, w projektorze P1266i zastosowano funkcję zarządzania energią Acer EcoProjection, która zmniejsza pobór moc w trybie gotowości. Gdy przez 5 minut na wejściu nie ma sygnału wideo, projektor automatycznie przełącza się w tryb ECO, w którym pobór mocy jest mniejszy o 20%. Funkcja Acer EcoProjection współpracuje też z programem Acer ePower Management służącym do konfigurowania ustawień oszczędzania energii.

Projektor P1266i jest wyposażony w funkcję Acer SmartFormat, obsługującą różne formaty obrazu, która pozwala na natychmiastowe rozpoczęcie wyświetlania niezależnie od rozdzielczości sygnału wejściowego. Dzięki niej, unika się problemów z nieobsługiwanymi formatami sygnału, a także nie ma potrzeby przełączania rozdzielczości obrazu w komputerze. Oprócz tego, funkcja Blackboard Mode umożliwia wyświetlanie obrazu na tradycyjnej tablicy szkolnej, bez konieczności rozwieszania białego ekranu.

W urządzeniu zastosowano też funkcję Instant Resume, dzięki której można wznowić prezentację bezpośrednio po wyłączeniu projektora. Podczas 2-minutowego procesu wyłączania, można włączać i wyłączać projektor w dowolnej chwili, i wznawiać wyświetlanie obrazu bez oczekiwania na schłodzenie urządzenia. Projektor P1266i jest też wyposażony w technologię Acer InstantPack, dzięki której można bezpiecznie odłączyć kabel sieciowy nie czekając, aż urządzenie ostygnie.

Projektor P1266i jest wyposażony w zestaw interfejsów, w tym gniazdo HDMI umożliwiające przesyłanie cyfrowych sygnałów wideo i audio przy użyciu jednego kabla. Ponadto, urządzenie ma wbudowany głośnik ułatwiający odtwarzanie dźwięku.

Cena projektora P1266i wynosi 3 490 zł brutto.

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: