eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Acer U5200 - projektor 3D

Acer U5200 - projektor 3D

2011-02-24 00:04

Acer U5200 - projektor 3D

Acer U5200 - projektor 3D © fot. mat. prasowe

Nowy projektor Acer U5200 został zaprojektowany z myślą o potrzebach placówek edukacyjnych, które chcą wprowadzić nowe metody nauczania. Dlatego jest łatwy w obsłudze, przez co pozwala nauczycielom skupić się na prowadzeniu lekcji. W nowym projektorze Acer U5200 zastosowano funkcje i rozwiązania, takie jak sterowanie poprzez sieć LAN, wyświetlanie obrazu z urządzeń podłączonych do portu USB, czy system optyczny przystosowany do projekcji z małej odległości.

Przeczytaj także: Projektor Acer P5403

fot. mat. prasowe

Acer U5200 - projektor 3D

Acer U5200 - projektor 3D


W projektorze U5200 zastosowano system optyczny ze zwierciadłami, umożliwiający wyświetlanie dużego obrazu nawet przy bardzo małych odległościach od ekranu. Gdy odległość od ekranu wynosi tylko 13 cm, przekątna ostrego i precyzyjnego obrazu może wynosić nawet 195,6 cm (77 cali). Gdy projektor znajduje się tak blisko ekranu, nie pojawiają się cienie, a wiązka światła z obiektywu nie oślepia osoby prowadzącej prezentację. Ponadto, można wówczas lepiej wykorzystać przestrzeń oraz wyświetlać duży obraz nawet w małych pomieszczeniach.

Projektor Acer U5200 jest też wyposażony w zestaw funkcji do zarządzania sieciowego. Jest w pełni zgodny z systemem sieciowym Crestron, umożliwiającym sterowanie projektorem poprzez sieć LAN. Rozwiązanie to pozwala między innymi na monitorowanie urządzenia, zdalne włączanie/wyłączanie (w tym ze sterowaniem czasowym), zdalne zarządzanie projekcją, sterowanie kilkoma projektorami, wyświetlanie informacji alarmowych, komunikowanie się z administratorem systemu, przesyłanie ostrzeżeń pocztą elektroniczną, itp. Ponadto, funkcja Remote Desktop umożliwia zdalny dostęp do każdego komputera z uruchomionym programem Acer eProjection i podłączonego do projektora poprzez sieć LAN. Dzięki niej, po podłączeniu klawiatury i myszy projektor umożliwia korzystanie z komputera znajdującego się w innym pomieszczeniu.

W projektorze zastosowano też rozwiązania zapewniające dużą uniwersalność. Łatwy do skonfigurowania, opcjonalny adapter USB-Wi-Fi pozwala na bezprzewodowe wyświetlanie prezentacji i filmów, a także zdalne sterowanie projekcją. Funkcja MobiShow umożliwia natomiast wyświetlanie dowolnych treści, filmów lub prezentacji programu Power Point ze smartfonów lub palmtopów wyposażonych w łącze Wi-Fi.
Dzięki funkcji USB Slide Show można wyświetlać zdjęcia lub pokazy slajdów bezpośrednio z pamięci USB, bez użycia komputera. Ponadto, cicha praca zapewnia dobrą słyszalność dźwięku zarówno podczas prezentacji, jak i rozrywki.
Przeczytaj także: Projektor Acer S5201M Projektor Acer S5201M

 

1 2

następna

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: