eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieSprzęt › Projektor 3D Acer S5200

Projektor 3D Acer S5200

2010-02-26 00:23

Projektor 3D Acer S5200

© fot. mat. prasowe

Nowy projektor Acer S5200 jest wyposażony w technologię DLP 3D Ready pozwalającą na wyświetlanie 3-wymiarowych filmów i zdjęć. Dzięki dużej częstotliwości odświeżania obrazu (120 Hz), technologia DLP 3D Ready, w połączeniu z komputerem wyposażonym w odpowiednią kartę graficzną oraz specjalnymi okularami 3D, może przekształcić płaską ścianę w przestrzenny ekran.

Przeczytaj także: Projektor Acer H5360

fot. mat. prasowe

Jak to działa? Aby płaski obraz był interpretowany jako 3-wymiarowy, trzeba oszukać nasz mózg: każde oko musi widzieć nieco inny obraz, które kora wzrokowa zinterpretuje jako jeden. Technologia DLP umożliwia jednoczesne wyświetlanie dwóch obrazów na ekranie. Następnie, okulary 3D pozwalają na połączenie dwóch obrazów i uzyskanie spektakularnego efektu przestrzennego.

Projektor jest też wyposażony w system optyczny umożliwiający uzyskanie ostrego obrazu przy bardzo małych odległościach od ekranu. Gdy odległość od ekranu wynosi 1 metr, przekątna ostrego i precyzyjnego obrazu może wynosić 205 cm (81 cali). Dzięki temu, wiązka światła z projektora nie oślepia osoby prowadzącej prezentację, a na ekranie nie pojawiają się niepożądane cienie. W rezultacie projektor S5200 zapewnia dobry poziom komfortu widzów w różnorodnych sytuacjach oraz nadaje się do zastosowań w edukacji oraz do prezentacji w firmach.

Projektor Acer S5200 jest zgodny z systemem sieciowym Crestron, pozwalającym na sterowanie projektorem poprzez sieć LAN, w tym na: monitorowanie, zdalne włączanie/wyłączanie (z możliwością programowania godzin) oraz zdalne zarządzanie projekcjami z wybieraniem źródła sygnału i sterowanie kilkoma projektorami.

W celu zapewnienia dobrej jakości obrazu zastosowano technologie zwiększające dokładność odwzorowania barw oraz ostrość. Projektor S5200 jest wyposażony w technologię poprawiającą kolory Acer ColorBoost II+, w skład której wchodzi 6-segmentowe zoptymalizowane koło barwne, wydajny procesor obrazu oraz udoskonalone sterowanie lampą. Dzięki niej uzyskuje się bardziej naturalne i zrównoważone odcienie. Ponadto, funkcja Acer eView Management automatycznie dostosowuje jasność odpowiednio do rodzaju obrazu.

Z biegiem czasu, jakość kolorów wyświetlanych przez projektor może ulegać pogorszeniu, wskutek czego obraz nabiera żółtego lub zielonego zabarwienia. W celu zapewnienia niezmiennej jakości obrazu nawet po długim okresie eksploatacji, w projektorach Acer są obecnie stosowane technologie ColorSafe oraz DLP®, pozwalające na wyeliminowanie zjawiska pogarszania się odwzorowania barw.

Port HDMI™ umożliwia podłączanie urządzeń cyfrowych, zapewniając dobrą jakość obrazu o dużej rozdzielczości. Udoskonalona lampa zapewniająca jasność nawet 3000 lumenów ANSI, współczynnik kontrastu 2500:1 oraz podstawowa rozdzielczość XGA pozwalają na uzyskanie zupełnie nowego poziomu jasności, ostrości oraz jakości barw.

Ważnym atutem projektora S5200 są szerokie możliwości instalowania. Tryb Blackboard pozwala na wyświetlanie wyraźnego obrazu nawet na kolorowych powierzchniach, dzięki czemu projektor S5200 można używać bez rozwieszania ekranu. Funkcja korekcji zniekształcenia trapezowego w pionie (+/- 40°) pozwala na skorygowanie deformacji spowodowanych skierowaniem projektora w górę lub w dół, a tym samym pozwala na uzyskanie prostokątnego obrazu niezależnie od miejsca, w którym ustawiono projektor. Ponadto, wkładana od góry lampa może być łatwo wymieniana przez użytkowników nawet wtedy, gdy projektor jest zamontowany na suficie.

Lampa o trwałości nawet 4000 godzin przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji, gwarantując długoterminową pracę projektora. Wydłużona trwałość oraz stabilna jakość obrazu przyczyniają się do obniżenia kosztów eksploatacji, a tym samym są źródłem znacznych oszczędności. Ponadto, innowacyjny układ DLP pozwolił na skonstruowanie projektora pozbawionego filtrów, co przekłada się na jeszcze większe obniżenie kosztów konserwacji i użytkowania.

Oprócz tego, projektor S5200 jest też wyposażony w funkcję zarządzania energią Acer EcoProjection, która zmniejsza o 80% pobór mocy w trybie gotowości. Gdy przez 5 minut na wejściu nie ma sygnału wideo, projektor automatycznie przełącza się w tryb ECO, w którym pobór mocy jest mniejszy o 20%. Następnie, jeśli sygnał nie pojawi się w ciągu określonego czasu, projektor automatycznie wyłącza się. Funkcja Acer EcoProjection współpracuje też z programem narzędziowym Acer ePower Management umożliwiającym konfigurowanie ustawień oszczędzania energii.

Aby ułatwić użytkowanie, projektory Acer są wyposażone w technologię Empowering Technology, w skład której wchodzą funkcje ułatwiające konfigurowanie ustawień, wyświetlanie obrazu oraz kontrolowanie tempa prezentacji. Dzięki nim, użytkownik może efektywnie prowadzić pokaz koncentrując się na przekazywanych informacjach.

Projektor S5200 jest objęty 5-letnią gwarancją na układ DLP oraz roczną gwarancją na lampę bez limitu godzin.

Cena projektora S5200 wynosi 3020 zł brutto.

Przeczytaj także: Projektor Acer X1261 3D Projektor Acer X1261 3D

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Notebook ASUS G73Jh

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: