eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Darmowy program AVG LinkScanner

Darmowy program AVG LinkScanner

2009-04-21 09:30

Firma AVG Technologies, dostawca bezpłatnego oprogramowania antywirusowego, wprowadziła do swojej oferty AVG LinkScanner - darmowy, pojedynczy produkt, którego zadaniem jest ochrona użytkowników przed zagrożeniami online.

Przeczytaj także: AVG LinkScanner dla systemu Mac

AVG LinkScanner stanowi dodatkową warstwę ochrony w czasie rzeczywistym, wspierającą zainstalowane oprogramowanie zabezpieczające. LinkScanner sprawdza stronę internetową znajdującą się pod danym linkiem lub adresem internetowym wpisanym w przeglądarkę i analizuje, czy strona ukrywa zagrożenie. Jeśli tak, oprogramowanie powstrzymuje użytkownika przed pobraniem danej strony. Oznacza to, że użytkownicy Windows XP oraz Vista wiedzą, czy kliknięcie na dany link jest bezpieczne, zanim zdecydują się to zrobić.

AVG LinkScanner sprawdza również wyniki wyszukiwania w Google, Yahoo! oraz MSN. Podczas każdorazowego korzystania z tych silników, użytkownicy otrzymują ranking bezpieczeństwa "organicznych" wyników wyszukiwania. Ponadto oprogramowanie skanuje zakładki oraz linki zawarte w wiadomościach przesyłanych przez komunikatory czy e-maile, zanim użytkownicy zdecydują się je otworzyć.

AVG LinkScanner współpracuje ze wszystkimi wersjami Windows XP oraz Vista, zarówno 32- jak i 64-bitowymi. Oprogramowanie jest kompatybilne z szeregiem rozwiązań zabezpieczających oraz z Internet Explorer 6 i późniejszymi, a także Firefox 2 i późniejszymi. Oprogramowanie jest dostępne po angielsku od kwietnia 2009 r. oraz po polsku, portugalsku (także w wersji brazylijskiej), czesku, duńsku, francusku, niemiecku, japońsku, hiszpańsku, turecku, koreańsku, chińsku, rosyjsku i malajsku od połowy maja 2009 r.

AVG LinkScanner można pobrać ze .

Przeczytaj także: Portal AVG Threat Labs Portal AVG Threat Labs

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: