eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Symantec Endpoint Protection 12

Symantec Endpoint Protection 12

2011-05-19 12:53

Firma Symantec przedstawia nowe rozwiązania zabezpieczające, które pomogą firmom w identyfikowaniu oraz zwalczaniu ukierunkowanych i wieloetapowych ataków sieciowych. Oprogramowanie Symantec Endpoint Protection 12, dostępne w publicznej wersji beta i zoptymalizowane pod kątem środowisk wirtualnych, zaoferuje przedsiębiorstwom ochronę niezbędną do efektywnego blokowania znanych i nowych cyberzagrożeń. Z kolei rozwiązanie Symantec Protection Center 2.0 wykorzysta wiele produktów zabezpieczających w połączeniu z siecią Symantec Global Intelligence Network, aby zapewnić informacje, które umożliwią podjęcie konkretnych działań w celu ograniczenia ryzyka informatycznego.

Przeczytaj także: Symantec Endpoint Protection dla MSP

Krajobraz zagrożeń: już sama ilość ataków wymierzonych w przedsiębiorstwa stanowi poważne wyzwanie dla tradycyjnych, opartych na sygnaturach rozwiązań zabezpieczających. Według przygotowanego przez firmę Symantec „Raportu na temat zagrożeń bezpieczeństwa w Internecie”, w 2010 roku cyberprzestępcy stworzyli ponad 286 milionów różnych złośliwych programów, co oznacza ponad 9 nowych zagrożeń na sekundę. Zagrożenia te wpływają na wiele obszarów infrastruktury informatycznej; zaobserwowano 93 proc. więcej ataków przez sieć WWW, 42 proc. więcej ataków na urządzenia mobilne oraz 6253 nowych luk w zabezpieczeniach, w tym 14 luk „dnia zerowego”, które odegrały kluczową rolę w ukierunkowanych atakach, takich jak Hydraq i Stuxnet.

Rozwiązania, które oferują centralne zarządzanie i analizę zabezpieczeń, są niezbędne do zwalczania ukierunkowanych i wieloetapowych ataków.

Symantec Endpoint Protection 12. Duże i małe firmy różnią się znacznie pod względem złożoności środowisk oraz wiedzy niezbędnej do wdrożenia ochrony oraz zarządzania nią. Z tego właśnie powodu firma Symantec oferuje różne produkty dostosowane do ich potrzeb. Dla średnich i dużych przedsiębiorstw przeznaczone jest oprogramowanie Symantec Endpoint Protection 12 w wersji instalowanej lokalnie.

Mniejszym firmom Symantec oferuje zarówno rozwiązania instalowane lokalnie, jak i chmurowe – odpowiednio Symantec Endpoint Protection Small Business Edition i Symantec Endpoint Protection.cloud, zapewniając elastyczny wybór i możliwość wdrożenia rozwiązania najlepiej dopasowanego do wymagań biznesowych.

Symantec Endpoint Protection 12 wykorzystuje Insight, społecznościowo-chmurową technologię reputacji, która blokuje nowe, nieznane zagrożenia pomijane przez inne rozwiązania zabezpieczające. Poprzez blokowanie plików o złej reputacji Symantec Endpoint Protection zapewnia pierwszą linię obrony w walce z zaawansowanymi, ukierunkowanymi zagrożeniami. Rozwiązanie zaprojektowano pod kątem szybkości i skuteczności w środowiskach wirtualnych. Wewnętrzne testy oprogramowania w mocno skonsolidowanych środowiskach wirtualnych pokazują 90-procentowe zmniejszenie wykorzystania dysku, co przekłada się nawet na 10-krotne zwiększenie gęstości konsolidacji. Symantec ściśle współpracuje z VMware, aby w pełni wykorzystać świadomość wirtualizacji i mechanizmy introspekcji oparte na technologii VMware vShield™, a Symantec Endpoint Protection 12 stanowi pierwszy krok na drodze do optymalizacji pod kątem środowisk wirtualnych i chmurowych.

 

1 2

następna

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: