eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › CoSoSys Endpoint Protector 2009

CoSoSys Endpoint Protector 2009

2009-06-15 14:00

Firma CoSoSys wprowadziła do sprzedaży nową wersję programu zabezpieczającego sieci komputerowe przed utratą danych (Data Loss Prevention) oraz umożliwiającego kontrolę urządzeń peryferyjnych - Endpoint Protector 2009.

Przeczytaj także: Trend Micro Endpoint Security

Endpoint Protector 2009 umożliwia kontrolę nad poufnymi danymi dzięki funkcji Białej Listy. Funkcjonalność ta pozwala przedsiębiorstwom decydować, które pliki mogą być kopiowane na przenośne urządzenia, a które nie, rejestrując jednocześnie próby transferu danych. Program zapewnia ochronę również dzięki funkcji Tryb Blokady (Lockdown Mode), przeznaczonej do powstrzymywania potencjalnie trwających naruszeń bezpieczeństwa poprzez zablokowanie wszystkich komputerów w sieci, zatrzymanie wszystkich trwających transferów danych oraz urządzeń będących w użyciu.

Program Endpoint Protector 2009 posiada internetowe narzędzie administracyjne, które jest dostępne w pięciu wersjach językowych (angielskiej, niemieckiej, francuskiej, rumuńskiej oraz węgierskiej). Codzienne czynności administracyjne są wspomagane przez kreatora umożliwiającego zarządzanie urządzeniami wewnątrz sieci oraz przez funkcję System Snapshot, która zapamiętuje poprzednie konfiguracje systemu, aby móc przywrócić wcześniejsze ustawienia.

Zakres kontrolowanych urządzeń peryferyjnych w Endpoint Protector 2009 rozpoczyna się od iPod'ów, przez aparaty fotograficzne i pamięci USB, kończąc na drukarkach i ExpressCard SSD. Program umożliwia również synchronizację z Active Directory oraz zapewnia dodatkową ochronę w sieciach komputerowych, w których pracownicy mają uprawnienia administratora, utrudniają w ten sposób usunięcie aplikacji z komputera lub laptopa.

Endpoint Protector pozwala działom IT na monitorowanie urządzeń wewnętrznego użytku poprzez śledzenie wszystkich transferów danych z i do chronionej sieci oraz poprzez narzucanie szyfrowania danych przesyłanych na podręczne urządzenia.

Nowa wersja programu Endpoint Protector dostępna jest za darmo przez 30 dni oraz w wersji demo na stronie internetowej .

oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: