eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Kaspersky Small Office Security 4

Kaspersky Small Office Security 4

2015-08-21 16:14

Kaspersky Small Office Security 4

Kaspersky Small Office Security 4 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Na polskim rynku pojawiła się już najnowsza wersja Kaspersky Small Office Security – oprogramowania zapewniającego bezpieczeństwo małym firmom. Rozwiązanie jest proste w obsłudze, a licencja obejmuje ochronę zarówno komputerów, jak i urządzeń mobilnych.

Przeczytaj także: Kaspersky Total Security – multi-device dla użytkowników domowych

Małe firmy nie przykładają wystarczającej wagi do kwestii cyberbezpieczeństwa, a jednocześnie przechowują coraz więcej wrażliwych danych. Wyniki przeprowadzonego niedawno badania pokazują, że udział firm, które pozwalają swoim pracownikom wykorzystywać prywatne urządzenia do pracy, zwiększył się do 62% w 2014 r. Jednocześnie, chociaż firmy zdają sobie sprawę, że informacje osobiste klientów (25%), dane niezbędne do dokonania płatności (13%) oraz tajemnice handlowe (12%) należą do największych priorytetów, jeśli chodzi o konieczność zabezpieczenia zasobów, nadal podejmują jedynie podstawowe działania, ograniczając się np. do darmowych produktów antywirusowych.

Kaspersky Small Office Security 4 jest wyposażony w technologie bezpieczeństwa spotykane w rozwiązaniach korporacyjnych, jednak został zaprojektowany z myślą o potrzebach małych firm. Oferuje skuteczność wyróżnianej nagrodami ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem oraz bezpieczeństwo transakcji online, zarządzanie chmurą, zarządzanie kopią zapasową oraz hasłami w przyjazny dla użytkownika sposób.
Prowadzenie niewielkiej działalności może być niezwykle ekscytujące i przyjemne, jednak to, że firma jest mała, nie oznacza, że jest mniej widoczna dla cyberprzestępców. Firmy muszą bardziej zadbać o zapewnienie sobie ochrony IT, a Kaspersky Small Office Security ułatwia to zadanie. Jest prosty w instalacji, łatwy w konfiguracji i niewymagający w utrzymaniu, dzięki czemu właściciele firm mogą skoncentrować się na tym, co robią najlepiej – dążeniu do tego, aby ich firma odniosła sukces – powiedział Konstantin Woronkow, dyrektor działu odpowiedzialnego za produkty bezpieczeństwa dla punktów końcowych, Kaspersky Lab.

Nowości i udoskonalenia


Najnowsza wersja Kaspersky Small Office Security oferuje kilka całkowicie nowych i udoskonalonych funkcji, takich jak:
  • Udoskonalona ochrona przed znanymi, powstającymi i zaawansowanymi zagrożeniami – z wielowarstwową ochroną przeznaczoną dla komputerów z systemem Windows oraz Mac, serwerów z systemem Windows oraz urządzeń mobilnych opartych na Androidzie.
  • Nowa konsola zarządzania oparta na chmurze – umożliwia właścicielom firm lub ich doradcom w zakresie informatyki łatwe zarządzanie bezpieczeństwem IT oraz urządzeniami z dowolnego miejsca przy użyciu przeglądarki internetowej.
  • Nowy menedżer haseł korzystający z chmury – przechowuje krytyczne dla firmy dane dotyczące logowania, dzięki czemu użytkownicy mogą stosować unikatowe hasło dla każdego zasobu online, na wszystkich urządzeniach, pamiętając tylko jedno hasło główne.
  • Bezpieczeństwo danych finansowych – chroni transakcje prywatne i biznesowe online przed oszustwami finansowymi. Obejmuje udoskonalenia wyróżnianego nagrodami modułu Bezpieczne pieniądze, opracowanego przez Kaspersky Lab.

Ceny i dostępność


Kaspersky Small Office Security 4 jest dostępny z licencjami do 99 stanowisk obejmujących komputery PC (od Windows XP do Windows 10) oraz Mac (łącznie z najnowszym systemem OS X Yosemite), serwery plików (Windows) oraz smartfony i tablety z Androidem. Licencja na jedno stanowisko obejmuje komputer oraz urządzenie mobilne, zatem firmy, które nabywają ochronę na przykład dla 10 pracowników, mogą zabezpieczyć 10 komputerów i 10 urządzeń mobilnych oraz dodatkowo 1 serwer plików.

fot. mat. prasowe

Okno główne

Nowe rozwiązanie bezpieczeństwa firmy Kaspersky jest proste w obsłudze, oferuje między innymi możliwość zarządzania chmurą i kopią zapasową


Kaspersky Small Office Security 4 jest dostępny na polskim rynku od 20 sierpnia 2015 r. Przykładowe ceny prezentują się następująco:
  • 799 zł – cena brutto rocznej licencji na ochronę 5 stanowisk (5 komputerów oraz 5 smartfonów/tabletów z Androidem) oraz 1 serwera plików;
  • 2 229 zł – cena brutto rocznej licencji na ochronę 15 stanowisk (15 komputerów PC oraz 15 smartfonów/tabletów z Androidem) oraz 2 serwerów plików;
  • 3 359 zł – cena brutto rocznej licencji na ochronę 25 stanowisk (25 komputerów PC oraz 25 smartfonów/tabletów z Androidem) oraz 3 serwerów plików.

Wszyscy użytkownicy poprzedniej wersji programu Kaspersky Small Office Security mogą bezpłatnie uaktualnić posiadane aplikacje do najnowszej wersji.


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: