eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Kaspersky Endpoint Security for Business 2018

Kaspersky Endpoint Security for Business 2018

2018-05-22 08:32

Kaspersky Endpoint Security for Business 2018

Bezpieczne biuro © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Nowa generacja rozwiązania Kaspersky Endpoint Security for Business chroni firmy przed ewoluującymi cyberzagrożeniami. Oferuje technologie nowej generacji wspomagane dynamicznymi systemami uczącymi się, zwiększoną widoczność oraz szczegółową kontrolę bezpieczeństwa, łącznie z zarządzaniem lukami w zabezpieczeniach, ochroną danych uwierzytelniających oraz integracją z technologią EDR.

Przeczytaj także: Nowy Kaspersky Endpoint Security for Business

Technologie nowej generacji w zupełnie nowej odsłonie


Techniki wykrywania wykorzystywane w Kaspersky Endpoint Security for Business wsparto udoskonalonymi dynamicznymi systemami uczącymi się, umożliwiając wykrywanie szkodliwej aktywności w czasie rzeczywistym. Pozostałe technologie nowej generacji oferowane w produkcie to: wykrywanie podejrzanych i niebezpiecznych zachowań, system zapobiegania włamaniom oraz ochrona przed exploitami i silnik korygujący.

Wachlarz funkcji kontroli bezpieczeństwa uzupełniono o nowe możliwości. Obejmują one mechanizm, który chroni procesy krytyczne dla systemu i zapobiega wyciekowi danych uwierzytelniających w przypadku wykorzystywania narzędzi typu mimikatz pozwalającymi na uzyskanie dostępu do danych logowania przechowywanych w systemie operacyjnym. Nowa technologia pozwala także chronić firmy przed popularnymi aktualnie zagrożeniami, które przejmują komputery i wykorzystują ich zasoby do kopania kryptowaluty.

Moduł służący do zarządzania lukami w zabezpieczeniach i łatami umożliwia zautomatyzowane usuwanie luk, łącznie z ich wykrywaniem i priorytetyzacją, pobieraniem łat i aktualizacji, testowaniem i dystrybucją. W ten sposób ryzyko, że luki w zabezpieczeniach popularnego oprogramowania zostaną wykorzystane przez cyberprzestępców, zostaje zminimalizowane. Ponadto funkcja ta zwalnia zespoły odpowiedzialne za bezpieczeństwo z wykonywania zbędnych procedur ręcznych w ramach zarządzania systemami, a poprzez dodanie warstwy automatyzacji zapewnia transparentność tego procesu.

fot. mat. prasowe

Kaspersky Endpoint Security for Business - interfejs

Interfejs programu prezentuje wizualnie warstwy ochrony i komponenty bezpieczeństwa, pokazując stan i skuteczność różnych technologii nowej generacji.


Interfejs programu — teraz w całkowicie nowej szacie — prezentuje wizualnie warstwy ochrony i komponenty bezpieczeństwa, pokazując stan i skuteczność różnych technologii nowej generacji, dzięki czemu klienci mogą mieć pewność, że każda warstwa ochrony została włączona i funkcjonuje prawidłowo.

Szczegółowe zarządzanie ochroną i pełna widoczność


Technologia informatyczna każdej organizacji składa się z systemów, sieci i urządzeń – ochrona IT musi wpasować się w istniejącą infrastrukturę i zabezpieczyć każdy jej element. Kaspersky Endpoint Security for Business oferuje szeroki wachlarz funkcji kontroli bezpieczeństwa dla serwerów, które są zarządzane z jednego miejsca – w tym rozszerzoną ochronę przed oprogramowaniem ransomware, ochronę ruchu zewnętrznego oraz tryb domyślnej odmowy (Default Deny) dla systemu Microsoft Windows Server, ochronę przed exploitami oraz konfigurację zapory sieciowej. Funkcje te, dostępne zarówno dla stacji roboczych, jak i serwerów, umożliwiają ujednolicone zarządzanie ochroną po stronie klienta.

Nowy poziom widoczności jest możliwy za sprawą pełnej integracji z technologią Kaspersky Endpoint Detection and Response. Dzięki tej innowacji Kaspersky Endpoint Security for Business może być wykorzystywany w połączeniu z technologią Kaspersky EDR jako agent służący do gromadzenia metadanych oraz wskaźników infekcji (IoC). Innowacja ta wspomaga możliwości firm w zakresie przeprowadzania dokładnego dochodzenia i korekty w razie wystąpienia poważnego incydentu naruszenia bezpieczeństwa.

Udoskonalenia w zakresie zarządzania mobilnością obejmują zwiększoną widoczność dzięki monitorowaniu ochrony na urządzeniach, uproszczonemu wdrażaniu oraz zarządzaniu za pośrednictwem zewnętrznych systemów EMM dla urządzeń z Androidem.

Skalowalność i elastyczne wdrożenie po stronie klienta


Nowa wersja rozwiązania oferuje skalowalność na poziomie korporacyjnym, umożliwiając zarządzanie do 100 tys. punktów końcowych za pośrednictwem jednego serwera administracyjnego.

Dzięki temu, jak również zoptymalizowanemu działaniu i zmniejszonemu zużyciu zasobów w nowym „lekkim” trybie chmury, produkt jest odpowiedni dla każdej firmy, niezależnie od jej rozmiarów czy potrzeb w zakresie ochrony: od średnich przedsiębiorstw po korporacje.

Najnowsza wersja produktu Kaspersky Endpoint Security for Business jest dostępna w polskiej wersji językowej.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: