eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Novell iFolder 3.7.2

Novell iFolder 3.7.2

2009-04-16 12:52

W ramach otwartego projektu iFolder, firma Novell udostępniła kod źródłowy i gotowe pakiety oprogramowania dla użytkowników komputerów z systemami Linux, Mac OS X i Windows. Najnowsza wersja iFolder 3.7.2 została wyposażona w szereg nowych mechanizmów, w tym dodatkowe funkcje bezpieczeństwa. Zaktualizowano ponadto witrynę projektu i uruchomiono społecznościowy plan rozwoju oprogramowania.

Przeczytaj także: Linux openSUSE 11.1

Projekt iFolder to sponsorowana przez Novella inicjatywa open source, w ramach której opracowano nową wersję oprogramowania umożliwiającego synchronizację plików między różnorodnymi systemami operacyjnymi i komputerami. iFolder zapewnia użytkownikom dostęp do własnych plików, a także możliwość współdzielenia plików z innymi użytkownikami. Oprogramowanie jest rozwijane na zasadach otwartego dostępu do kodu źródłowego od 2007 roku, co oznacza, że użytkownicy i twórcy oprogramowania mogą bezpłatnie pobierać oprogramowanie klienckie i serwerowe oraz ich kod źródłowy.

Najnowsza wersja iFolder 3.7.2, która właśnie została udostępniona, została wyposażona w obsługę nowych platform, dodatkowe funkcje bezpieczeństwa, zaktualizowany mechanizm obsługi konfliktów plików podczas synchronizacji oraz możliwości łączenia plików. Oprogramowanie klienckie iFolder obsługuje teraz platformy Windows, Mac OS X i Linux, w tym openSUSE 10.3 oraz Windows Vista. Użytkownicy mają do dyspozycji szereg możliwości w zakresie bezpieczeństwa i obsługi kopii zapasowych, a także dostępu do plików na dowolnym komputerze za pomocą przeglądarki internetowej.

iFolder, dostępny na warunkach licencji GNU General Public License wersja 2, jest rozwiązaniem przeznaczonym dla osób pracujących w podróży i zespołów osób potrzebujących możliwości współdzielenia plików. Kod źródłowy do nowej wersji jest dostępny od początku kwietnia 2009 r., zaś pakiety dla openSUSE 11.1 zostały udostępnione w drugim kwartale 2009 r.


oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: