eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Projekt Mono udostępnił Mono 2.0

Projekt Mono udostępnił Mono 2.0

2008-10-09 13:20

Projekt Mono, inicjatywa open source sponsorowana przez Novella, poinformował o dostępności Mono 2.0, opartej na otwartym dostępie do kodu źródłowego wieloplatformowej platformy programistycznej .NET. Mono 2.0 zawiera komplet oprogramowania do opracowywania i uruchamiania aplikacji klienckich i serwerowych .NET na platformie Linux oraz innych systemach operacyjnych.

Przeczytaj także: Darmowy openSUSE Build Service

Nowa wersja Mono jest zgodna z przeznaczonymi dla komputerów osobistych i serwerów elementami wersji 2.0 platformy Microsoft .NET i obejmuje Mono Migration Analyzer(MoMA), narzędzie analityczne migracji z platformy .NET do Linuksa. Mono Migration Analyzer działa w trybie naturalnym w środowisku .NET lub na platformie Mono i pozwala twórcom oprogramowania ocenić liczbę zmian koniecznych do uruchomienia aplikacji .NET w systemie Linux.

Mono 2.0 umożliwia twórcom oprogramowania wykorzystanie posiadanych zasobów i umiejętności do tworzenia aplikacji .NET 2.0 na szeregu platform, takich jak Linux, Solaris, Unix i Mac OS X. Jednym z przykładów zastosowania platformy Mono jest opracowanie oprogramowania Moonlight, opartej na Mono wtyczki open source, będącej odpowiednikiem produktu Microsoft Silverlight, służącego do tworzenia i obsługi nowej generacji aplikacji interaktywnych.

Możliwości Mono 2.0 obejmują:
  • Możliwość instalacji w systemach SUSE Linux Enterprise i openSUSE, a także poprzez programy instalacyjne w innych środowiskach, takich jak Windows czy Mac OS X.
  • Platforma Mono współpracuje z szeregiem systemów, takich jak Linux, Mac OS X, Solaris, BSD i Windows, różnymi platformami sprzętowymi, w tym x86, AMD 64, IA-64 (Itanium 2), EMT 64, PowerPC, ARM, S390 i S390x, SPARC oraz SPARC 9 oraz interfejsami programistycznymi API Microsoft .NET 2.0, w tym ASP.NET, ADO.NET i Windows.Forms oraz kompilatorem C# 3.0 z obsługą LINQ (Language Integrated Query).
  • Obraz maszyny wirtualnej z gotowym do użycia środowiskiem programistycznym, a także szereg internetowych i przeznaczonych dla komputerów osobistych aplikacji .NET, w tym zestawy startowe ASP.NET i inne pakiety demonstracyjne. Dostępna jest również zaktualizowana wersja narzędzia MoMA z mechanizmem raportowania.
Środowisko Mono 2.0 jest dostępne do pobrania na .

Przeczytaj także: Novell iFolder 3.7.2 Novell iFolder 3.7.2

oprac. : Regina Anam / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: