eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Symantec Brightmail Gateway 8.0

Symantec Brightmail Gateway 8.0

2009-04-27 13:43

Firma Symantec udostępniła nową wersję programu antyspamowego, Symantec Brightmail Gateway 8.0 oraz uruchomiła usługę Brightmail IQ Services - bezpłatną internetową bazę zawierającą informacje o zagrożeniach i tendencjach w zakresie spamu.

Przeczytaj także: Norton Internet Security 2009

Symantec Brightmail Gateway 8.0 umożliwia zarządzanie reputacją, tzn. połączenie globalnych list reputacji, lokalnej analizy reputacji (z samodzielną nauką) oraz zarządzanie klasą połączeń, pozwalającą na nadanie priorytetu wiadomościom e-mail od zaufanych nadawców i ograniczenie niechcianych wiadomości na poziomie połączenia. Rozwiązanie stosuje także technologię FastPass, która umożliwia pominięcie etapu skanowania antyspamowego dla wiadomości e-mail pochodzących od zaufanych nadawców.

Nowy program antyspamowy Symantec jest zintegrowany z pakietem Symantec Data Loss Prevention (DLP), co umożliwia zapobiegania utracie danych, które zostają rozszerzone na urządzenia końcowe, sieć i pamięci masowe. Brightmail Gateway 8.0 Virtual Edition umożliwia także przydzielanie zasobów ochronnych w celu reagowania na ataki spamerów i okresowe wzrosty zagrożenia. W wersji 8.0 dodano obsługę środowiska VMware ESXi (oprócz VMware ESX), a także obsługę mieszanych środowisk fizyczno-wirtualnych.

Brightmail IQ Services, udostępniony prze firmę Symantec, to bezpłatna, ogólnodostępna baza łączącą informacje z globalnej sieci wywiadowczej firmy Symantec z analizą prowadzoną przez centrum Symantec Security Response oraz zespół operacyjny Brightmail. Dzięki niej użytkownicy otrzymują informacje o codziennej ilości spamu oraz o jej rodzajach i kategoriach zawartości. Usługa zawiera również dodatkowe zasoby, takie jak: informacje o adresach IP nadawców rozsyłających spam, artykuły pochodzące z bloga zespołu operacyjnego Brightmail, linki do forów dyskusyjnych i raporty badawcze, w tym comiesięczny raport o spamie.

Program Brightmail Gateway 8.0 jest dostępny bezpośrednio od firmy Symantec i w jej ogólnoświatowej sieci autoryzowanych sprzedawców typu VAR, dystrybutorów oraz integratorów systemów. Program Brightmail Gateway jest również dostępny w ramach pakietu Symantec Multi-tier Protection.


Przeczytaj także: Norton 2009 w wersji beta Norton 2009 w wersji beta

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: