eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościTechnologieProgramy › Kaspersky Enforced Anti-Spam Updates Service

Kaspersky Enforced Anti-Spam Updates Service

2011-12-14 11:21

Kaspersky Enforced Anti-Spam Updates Service

Kaspersky © fot. mat. prasowe

Kaspersky Lab prezentuje nową technologię, "Enforced Anti-Spam Updates Service", która powstała w celu zapewnienia ulepszonej ochrony przed spamem. Technologia działa już we wszystkich korporacyjnych produktach antyspamowych firmy Kaspersky Lab i wykorzystywana jest do natychmiastowego dostarczania uaktualnień baz danych do użytkowników.

Przeczytaj także: Kaspersky Anti-Spam SDK 5.0

Zgodnie z raportem Kaspersky Lab, udział spamu w globalnym ruchu pocztowym wyniósł w trzecim kwartale 2011 r. aż 79,8 procent. Do efektywnego blokowania spamu można skorzystać z kilku metod, a jedną z najskuteczniejszych jest tzw. "metoda kontekstowa", która pozwala na analizowanie setek tysięcy e-maili dziennie. Do skutecznego działania tej funkcji niezbędne jest częste uaktualnianie bazy danych, zawierającej próbki znanego spamu.

Tradycyjne techniki generowania i dystrybuowania do klientów uaktualnień baz danych są obarczone około 10-minutowym opóźnieniem. Biorąc pod uwagę fakt, że antyspamowa baza danych Kaspersky Lab jest uaktualniana ponad 150 razy dziennie, 10 minut to całkiem dużo. W tej sytuacji oprogramowanie antyspamowe, które korzysta z tradycyjnego mechanizmu aktualizacji, przepuszcza 2-3% spamu.

fot. mat. prasowe

Kaspersky

Kaspersky


Technologia "Enforced Anti-Spam Updates Service" zapewnia wysyłanie uaktualnień do rozwiązań antyspamowych Kaspersky Lab przy użyciu metody ‘push’. Dzięki temu podejściu bazy danych na serwerach Kaspersky Lab i w rozwiązaniach użytkowanych przez klientów są dokładnie takie same w każdym momencie. Efektem jest znaczne zwiększenie skuteczności wykrywania spamu.

Produkty Kaspersky Security 8.0 for Microsoft Exchange Server oraz Kaspersky Linux Mail Security (dawniej Kaspersky Mail Gateway) otrzymają technologię "Enforced Anti-Spam Updates Service" w postaci specjalnego uaktualnienia. W późniejszym terminie nowa metoda zostanie dołączona do produktu Kaspersky Hosted Security oraz Kaspersky Anti-Spam SDK.

Przeczytaj także: SonicWALL Email Security 7.0 SonicWALL Email Security 7.0

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: