eGospodarka.pl

eGospodarka.plWiadomościGospodarkaRaporty i prognozy › Rośnie ilość cyfrowych danych na świecie

Rośnie ilość cyfrowych danych na świecie

2007-03-09 00:39

Firma EMC, działająca w branży informatycznej, ogłosiła wyniki badań firmy IDC, w których zmierzono i przedstawiono prognozy dotyczące ilości i rodzaju informacji cyfrowych tworzonych i kopiowanych na całym świecie, zarówno pochodzących od osób fizycznych, jak i instytucji.

Przeczytaj także: Dane cyfrowe: do 2020 r. znaczący wzrost

Dokument "The Expanding Digital Universe: A Forecast of Worldwide Information Growth Through 2010" (Rozszerzający się cyfrowy wszechświat: prognoza wzrostu ilości informacji na świecie do 2010 r.) prezentuje ilości informacji, które będą tworzone i kopiowane na całym świecie, w 2010 roku. Prognozuje on rozwój całego „cyfrowego wszechświata” i jednocześnie, identyfikuje konkretne rodzaje informacji oraz regiony geograficzne odpowiedzialne za ten wzrost.

Najważniejsze wnioski:
  • Cyfrowy wszechświat w 2006 r. miał wielkość 161 miliardów gigabajtów (161 eksabajtów).
  • Firma IDC prognozuje sześciokrotny wzrost ilości informacji w każdym roku na przestrzeni między latami 2006 i 2010.
  • Wprawdzie w 2010 roku niemal 70% cyfrowego wszechświata będzie generowane przez osoby fizyczne, jednak organizacje będą odpowiedzialne za bezpieczeństwo, poufność, wiarygodność i zgodność z przepisami co najmniej 85% wszystkich informacji.
W 2006 r. wytworzono i skopiowano 161 eksabajtów cyfrowych informacji, co stanowiło kontynuację gwałtownego wzrostu ilości przetwarzanych informacji. Ten cyfrowy wszechświat zawiera około trzy miliony razy więcej informacji niż wszystkie napisane kiedykolwiek książki. Tę ilość danych można porównać do 12 stosów książek, z których każdy rozciągałby się na ponad 150 milionów kilometrów dzielących Ziemię od Słońca. Według firmy IDC do 2010 r. ilość tworzonych i kopiowanych informacji wzrośnie ponad sześciokrotnie, osiągając 988 eksabajtów, co odpowiada corocznemu wzrostowi o 57%.

W 2010 r niemal 70% cyfrowych informacji będzie tworzonych przez osoby fizyczne, większość tych treści zetknie się w trakcie powstawania z zasobami organizacji – firmową siecią, serwerem, hostem w Internecie, centralą telefoniczną, przełącznikiem sieciowym lub systemem tworzenia kopii zapasowych. Organizacje, w tym przedsiębiorstwa różnej wielkości, m.in. agencje, instytucje rządowe i stowarzyszenia, będą odpowiedzialne za bezpieczeństwo, poufność, wiarygodność i zgodność z przepisami co najmniej 85% wszystkich informacji.

„Rosnąca wciąż ilość informacji nakłada istotne obciążenia na istniejącą obecnie infrastrukturę informatyczną. Ten ogromny wzrost zmieni sposób, w jaki organizacje i wykwalifikowany personel wykonują swe zadania. Zmieni także sposób korzystania z informacji przez konsumentów” – mówi Mark Lewis, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. rozwoju firmy EMC Corporation. „Biorąc pod uwagę, że odpowiedzialność za 85% tworzonych i kopiowanych informacji będą ponosić organizacje i przedsiębiorstwa, musimy jako branża podejmować kroki, które zapewnią nam opracowanie elastycznych, godnych zaufania i bezpiecznych infrastruktur informatycznych, które będą w stanie przetworzyć rosnącą ilość przepływających informacji”. –dodał Mark Lewis.

 

1 2

następna

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: